Wydobyli złoto w Mieście Soli

Fot. Facebook / KJ Koka

Pięcioro zawodników Klubu Judo Koka Jastrzębie rywalizowało w miniony weekend w turnieju o randze pierwszej Eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbyły się w Bochni, gdzie najlepiej spisali się Kinga Nowak (48 kg) i Łukasz Sojak (90 kg), którzy zdobyli złote medale w swoich kategoriach wagowych. Obok nich na podium w “Mieście Soli” znalazł się też Bartosz Moćkun, zdobywając srebro w kategorii 81 kg.

Drogę do złota Kinga Nowak rozpoczęła od… porażki z Emilią Augustyn (Pałac Młodzieży Tarnów), ale potem odprawiła kolejno Natalię Galicką (Judo Wolbrom) oraz Julię Ferdek (Budowlani Sosnowiec) i tym samym wywalczyła pierwsze miejsce. Z kolei Łukasz Sojak w niemal najcięższej kategorii wagowej odniósł komplet trzech zwycięstw, dystansując dwóch rywali z Czarnych Bytom i jednego UKS Wisła Centrum. Z kolei Bartosz Moćkun po odprawieniu dwóch konkurentów dotarł do finału zmagań, gdzie musiał uznać wyższość Marcina Gawka (Politechnika Śląska Gliwice).

Poza wyżej wymienionymi judokami dobry występ zanotował również Jakub Garus, finiszując na piątym miejscu w tradycyjnie mocno obsadzonej kategorii do 60 kg, gdzie musiał uznać wyższość jedynie srebrnego i brązowego medalisty. Stawkę naszych reprezentantów w Bochni uzupełnił Dominik Buczak (66 kg), który jednak tym razem zakończył zmagania już po pierwszej walce.

Jak informuje trener Mateusz Klimek, czworo naszych zawodników z czołówki w Bochni poczyniło duży krok do turnieju finałowego, który odbędzie się w ramach zmagań olimpijskich “Łódzkie 2021”. Przypomnijmy, że finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w judo to zarazem turnieje Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Źródło: Facebook / KJ Koka, judostream.eu

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny