Wygrali i… oddali podium gościom

W sobotę Hala Widowiskowo-Sportowa była areną dwunastej edycji Turnieju Karate Carbon Cup, którego gospodarzem był Jastrzębski Klub Karate Kyokushin Kumite. Tradycyjnie już podopieczni shihana Janusza Piórkowskiego odegrali czołową rolę w rywalizacji z innymi liczącymi się na krajowej arenie ekipami, po czym… odstąpili miejsca na drużynowym podium swoim gościom!

W całym turnieju obejmującym zmagania kata (walki z cieniem) i kumite (walki z rywalem) reprezentanci JKKK Kumite wywalczyli aż 26 medali, w tym dziesięć złotych, siedem srebrnych i dziewięć brązowych. Gdyby jastrzębianie nie zrzekli się lokaty na podium zespołowym, zajęliby pierwsze miejsce.

Spośród naszej ekipy najlepsze występy zaliczyli juniorzy młodsi Justyna Brzuska i Jakub Gurgul, którzy dwukrotnie zdobywali złote medale (w kata i kumite).

Pozostałe sześć krążków z najcenniejszego kruszcu to triumfy w kumite Łukasza Janczukowicza, Michała Gmyrka, Roberta Nalewajka, Oskara Kozieł, Marty Nalewajek i Nadii Kamińskiej. Z tej grupy do grona multimedalistów należy zaliczyć też Martę Nalewajek, która zdobyła również brąz w kata.

Obok wyżej wymienionych lokaty na podium Carbon Cup 2020 zajęli też: Natalia Skórzańska, Natalia Chełstowska, Martyna Ozimek, Damian Grzywa, Tomasz Kaperczak, Filip Osóbka i Borys Gmyrek (srebra) oraz Nikola Tysz, Julia Wymysło, Robert Dąbrowski, Kamil Spytko, Mateusz Skórzański, Samuel Stuchlik, Szymon Ozimek i Hubert Wymysło (brązy).

Impreza z oczywistych powodów odbywała się przy pustych trybunach.

Źródło: Facebook / Ż. Chełstowska.

Komentarze

Wpisy na temat “Wygrali i… oddali podium gościom”

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny