Wyłudzili zwrot podatku. W sumie… 3,4 mln złotych

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą w Jastrzębiu-Zdroju, w trwającym kilka lat śledztwie, zatrzymali trzy osoby podejrzane o oszustwa podatkowe. Według mundurowych proceder polegał na wykorzystywaniu różnych firm – poprzez fikcyjne transakcje sprzedaży urządzeń i usług – do których były wystawiane nierzetelne faktury. Ten mechanizm doprowadził do wyłudzenia zwrotu podatku w kwocie 3,4 miliona złotych. Oszuści posłużyli się nierzetelnymi fakturami na fikcyjne transakcje o łącznej kwocie 25 milionów złotych.

Zatrzymani to mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju w wieku 37, 45 i 59 lat. Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju na wniosek Prokuratury Rejonowej aresztował dwie osoby, trzecią objął policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa podejrzanym, oprócz dotkliwych kar finansowych, może grozić do 10 lat więzienia. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Najpierw zwrotu 25 milionów,aż do pokoleń wstecz,przecież byli świadomi tego co robią.Następnie dotkliwych kar finansowych.A podatnicy znowu przez kolejnych 10 lat będą musieli utrzymywać darmozjadów.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny