Wyrywał krzyże z nagrobków

fot. KPP Wodzisław Śląski

W sobotę, 9 stycznia, około godziny 3.40 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim otrzymali zgłoszenie dotyczące niszczenia nagrobków na cmentarzu parafialnym w Lubomi. Jak się okazało, sprawca oddalił się z cmentarza przed przyjazdem stróżów prawa i udał do jednego z domów, gdzie zaatakował jego właściciela. Agresor zadał mu kilka uderzeń, a następnie uciekł.

Dużą czujnością wykazali się policjanci z Gorzyc, którzy podczas penetracji przyległych ulic zauważyli odpowiadającego rysopisowi mężczyznę i dokonali jego zatrzymania. Sprawcą okazał się 31-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Z ustaleń śledczych wynika, że mężczyzna wyrwał krzyże z nagrobków zmarłych, rozrzucił kwiaty i rozbił znicze, czym znieważył miejsce spoczynku sześciu zmarłych. Ponadto swoim atakiem na jednego z mieszkańców Lubomi spowodował u niego obrażenia ciała.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim na wniosek prokuratora zastosował wobec sprawcy tymczasowy areszt. (źródło: KPP Wodzisław Śląski)

  1. Lewackie KODziarstwo z Warszafki już nie ma poparcia na uliczne protesty i burdy, to jeżdżą po Polsce i dewastują cmentarze. To się nazywa “siedmiokolorowa tolerancja” według lewactwa.

  2. Jasnet niech zrobi sondę czy w kościołach sa przestrzegane limty osób bo w wielu nie. Taki przykład dajja księża że pisza na drzwich ile osób a wchodzi 3 razy tyle.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis