Wyższe pensje dla fizjoterapeutów i salowych

Weszła w życie nowelizacja ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw. Od 1 lipca żaden pracownik medyczny oraz działalności podstawowej podmiotu leczniczego nie będzie mógł mieć ustalonego wynagrodzenia zasadniczego na poziomie niższym niż wynikający z ustawy.

fot. pixabay

„Ta ustawa pokazuje, że wreszcie ktoś dostrzegł pracowników najniżej uposażonych, na przykład fizjoterapeutów czy salowe. To jest bardzo dobry kierunek. Wreszcie mogą zarabiać więcej. ‘Solidarność’ od dawna wskazywała, że płace części grup zawodowych w ochronie zdrowia są zaniżone w porównaniu do innymi grup, że te rażące dysproporcje płacowe trzeba zniwelować” – mówi Halina Cierpiał, przewodnicząca Regionalnego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, wejście w życie nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia będzie w niektórych grupach zawodowych oznaczać wzrost najniższych płac nawet o 26 procent. W przypadku salowych ma to być wzrost średnio o około 700 zł, a w przypadku fizjoterapeutów o 1000 zł.

„Te sumy bardzo wyraźnie pokazują, jak w praktyce funkcjonowała poprzednia ustawa o minimalnym wynagrodzeniu i regulaminy wynagrodzeń w poszczególnych podmiotach ochrony zdrowia. Nowelizacja otworzyła możliwość likwidacji tych nieprawidłowości” – dodaje Halina Cierpiał. (źródło: NSZZ „Solidarność” Region Śląsko-Dąbrowski)

  1. Odebrać przywileje fizjoterapeutom i salowym. Dosyć składania calego społeczeństwa i ich peerleowskie uposażenia. Nie mam zamiaru płacić na ich emerytury!!!!1

      1. Jak złamię to zapłacę, nie na zapas żeby się ktoś pasł. Dla czego mam płacić za coś czego nie mam !??

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?