Wyższe pensje w Urzędzie Miasta

„Inflacja oraz spłaszczanie pensji ze względu na podnoszenie płac minimalnych stały się powodem podwyżki pensji pracowników” – mówi Małgorzata Krzeszkiewicz, rzecznik jastrzębskiego magistratu.

fot. pixabay

„Wynagrodzenie pracowników miejskich jednostek w Jastrzębiu-Zdroju wzrośnie średnio o 15,4 procent, co stanowi 600 złotych wynagrodzenia zasadniczego. O wysokości podwyżek dla poszczególnych pracowników decydują dyrektorzy jednostek, a koszt wzrostu wynagrodzeń to prawie 16 mln złotych w skali budżetu” – dowiadujemy się.

„Preferencyjnie wszyscy pracownicy zostaną objęci podwyżkami. Jest 1334,83 etatów w jednostkach miasta. Średnie wynagrodzenie na obecną chwilę to około 4550 złotych. Pracownicy będą otrzymywać wyższe pensje od grudnia” – podsumowuje rzecznik.

Chcesz skomentować ten tekst? Publikowane będą tylko komentarze bezpośrednio odnoszące się do tej treści

 1. Moi młodzi sąsiedzi nie sortują zwykle śmieci bo nie potrafią i może też nie chcą. Na zewnątrz, pod balkonami są pety, butelki, plastik (opakowania) i dużo innych. Ale pyszczyć i pisać (często z błędami ortogr.) na tych którzy mogą zadbać o porządek to potrafią. Wyższe pensje pracowników UM nie rozwiązują jednak tych problemów. Czas na zmiany!

    1. skąd masz taką informacje? jest jedna podwyżka 15%, obowiazująca od grudnia, ktora bedzie wypłacona pierwszy raz z wypłatą za grudzien w stuczniu. Niestety, budzetówka juz od dawna nie jest atrakcyjnym miejscem pracy jezeli chodzi o wynagrodzenia…

 2. Bardzo dobrze, ze by ktoś kumaty pracował w urzędzie musi zarabiać. Jest odpowiedzialność musi być penisa. Od stycznia nauczyciel zarobi tyle co pani woźna w szkole…

  1. Nie rozśmieszaj ludzi! Nie wymieniaj tu nauczycieli, bo co roku mają podwyżki ile zażądają , a nawet gdy nie żądają to im się z góry należy, są inaczej traktowani niż cała budżetówka, są płaceni z karty nauczyciela. Na zarobki narzekać w większości nie mogą, bo wcale źle nie mają za pracę 20h/tyg czy ciut więcej.
   Te 600 zł trudno nazwać podwyżką, o tyle wzrośnie w przyszłym roku najniższa krajowa, a żeby stawki się nie wypłaszczały to należy podwyższyć pensje wszystkim pracownikom. I nie dotyczy to tylko urzędników ale każdemu się to po prostu należy. Ludzie nie bądźcie zawistni! Nijak ma się kwota 600 zł (brutto i o ile wszyscy tyle dostaną) do 18% inflacji, która panuje więc co to za podwyżka?! Każdy musi pracować za godne zarobki, żeby przeżyć w tych czasach.
   Poza tym sprostowanie się należy, bo przeciętny urzędnik w naszym um takiej kasy (4,5 tys) nie widział i długo nie zobaczy na swoim pasku.
   Tyle w temacie.

   1. Brawo! Wreszcie coś mądrego. Niestety te 4,5 tyś to po dodaniu Prezydentów, Sekretarza, Skarbnika i Naczelników.
    Dodać należy, że część z tych osób nie mieszka w J-biu i swoje podatki odprowadza do obcych gmin!

 3. Nie widzę wpisów jak w sprawie zarobków górników, przecież ta nieproduktywne szlachta musi być zadbana i najlepiej pracować zdalnie i nie oglądać głupich gen petentów pani prezydent i radni z grubej rury dowalić mieszkańcom oplaty

 4. Mieszkaniec Kąpiela

  To teraz wiadomo dlaczego ciągle drożeje wywóz śmieci kanalizacji itd. Urzędasy kasę muszą mieć , a podatnik , musi płacić .

  1. Wywóz śmieci wynika z złego działania mieszkańców. Obserwujemy śmietniki. Normą jest, wyrzucanie żywności do śmietników zamiast do pojemników do tego przeznaczonych na odpady, lub wrzucanie tam odpadów w workach foliowych. Zwykłem działaniem jest wyrzucanie plastyków, szkła, puszek po piwie do pojemników na śmieci pozostałe, zamiast do wyznaczonych, opisanych pojemników. To powoduje, że konieczne jest zatrudnianie ludzi do sortowania. A to kosztuje UM coraz więcej. Wyższe pensje dla pracowników UM są konieczne. Oni też chcą żyć normalnie a nie liczyć na łapówki, żeby przeżyć. Jest granica przychodów poniżej której łapówka zaczyna być ważnym przychodem dla domu. Nie wolno dopuszczać do takiego obniżenia standardu życia. To nie urzędnicy są winny. To wy, mieszkańcy są winni. Śmiecenie, i przez to konieczność zatrudniania firmy sprzątającej częściej, bo codziennie, też jest winą mieszkańców. Rzucanie petów byle gdzie, opakowań po słodyczach i pojemników po napojach dla dzieci to kolejna norma.
   Do kogo macie pretensje jak sami powodujecie podwyższanie kosztów miejskich?

   1. Trzymasz w mieszkaniu 5 pojemników z posegregowanymi odpadami, czy za każdym razem z jednym odpadem biegniesz do odpowiedniego pojemnika stojącego przy śmietniku? No chyba, że mieszkasz na domku i masz miejsce na tyle zbiorników. W małych mieszkankach, gdzie jest więcej domowników nie ma miejsca na trzymanie tylu kubełków na segregację. Wszyscy to wiedzą i temu to wykorzystują, żeby mieć pretekst do podwyższania usług. We Włoszech mafie też nieźle obłowiły się właśnie na śmieciach. Ale czy tam jest czyściej i ekologiczniej? Kto więcej czasu tam spędził (nie na wczasach) ten wie. Nie ma to jak dźwignąć ceny i jeszcze wmówić, że ludzie są sobie sami winni. Wszystkie nakazy i zakazy jak masz żyć też są dla Twojego dobra. My wiemy lepiej jak masz żyć i na co wydawać Twoje pieniądze. Ludzie są głupi i nie potrafią zadbać o swoje dobro, to my musimy to robić za nich.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry