Z jego konta zniknęło… 185 tysięcy

Niedawno do policjantów zgłosił się jastrzębianin, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił ponad… 185 tysięcy złotych. Mężczyzna na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie, jak można zarobić w krótkim czasie bardzo duże pieniądze. Zadzwonił na podany numer telefonu, gdzie rozmówca ze wschodnim akcentem wyjaśnił, na czym polega ich działalność i jak w szybki sposób można się wzbogacić.

fot. pixabay

Na początek mężczyzna wpłacił kwotę około 800 złotych. Instruowany był telefonicznie krok po kroku, jaką aplikację musi pobrać na swój komputer, gdzie ma się zalogować – na jakiej stronie internetowej. Program pomagał oszustom oszacować możliwości finansowe rozmówcy i zachęcać do kolejnych przelewów. Po jakimś czasie na wskazanej stronie internetowej poszkodowany zauważył, że zainwestowane przez niego środki finansowe przynoszą zaskakujące zyski. Zachęcony rezultatami dał się nakłonić na przelew kolejnych kwot.

24 lutego 2022 roku, gdy jastrzębianin nie mógł nawiązać kontaktu z maklerem, postanowił wypłacić swoje pieniądze. I tu zaczęły się przysłowiowe schody… Okazało się bowiem, że pieniędzy nie ma. Ofiara oszustów straciła zainwestowane 120 tysięcy złotych oraz ponad 65 tysięcy wypracowanych zysków z inwestycji. Mężczyzna, szukając informacji na temat firmy, dotarł do relacji o… oszukanych osobach.

To nie jedyny przypadek, zgłoszony jastrzębskim policjantom w ostatnim czasie, dlatego policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku w tego typu przedsięwzięciach finansowych. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. ja osobiście nie mam takich pieniędzy i nie żałuję frajerów chytrych na szybki wielki zysk jak inwestował to nikogo się nie radził a teraz ratunku okradli mnie

  2. Tak to jest jak zamiast mózgu ma się siano.tyle trąbia tyle mówią o tych co wyłudzają pieniądze a pazerny chciał zarobić wogole mi go nie szkoda

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?