9. OSiR Lidzbark W.20166-14
10. JKTS Jastrzębie2073-17
11. GOSRiT Luzino2040-20

Z Omegi na Mistrzostwa Polski

W sobotę i w niedzielę Hala Omega ponownie żyła tenisem stołowym. W ostatni weekend kwietnia JKTS Jastrzębie zaprosił pingpongistów z całego województwa do udziału w Mistrzostwach Śląska Młodzików (rocznik 2008 i kolejne) oraz eliminacjach do Mistrzostw Polski Młodzików. Za największe sukcesy ekipy gospodarzy należy uznać triumf Nikoli Ratajczyk w kwalifikacjach do Mistrzostw Polski oraz drużynowy śląski brąz sióstr Ratajczyk, gdzie wraz z Nikolą walczyły także Aleksandra i Kamila. Dodajmy, że zmagania przy Harcerskiej miały rangę Memoriału im. Henryka Rzepskiego.

Chronologicznie jako pierwsi do zmagań przystąpili uczestnicy Drużynowych Mistrzostw Śląska, gdzie po kwalifikacjach poznaliśmy finałowe czwórki. Wśród dziewcząt były to ekipy: JKTS Jastrzębie, MKS Czechowice-Dziedzice, Sportowiec Częstochowa i Sokół Orzesze, zaś wśród chłopców: MKS Czechowice-Dziedzice, Huragan Sosnowiec, Sokół I Orzesze i Sokół II Orzesze. “Rakiety” JKTS w drodze do strefy medalowej wyeliminowały kolejno Mysław Mysłowice (3:0) i Cukrownik Chybie (3:1), po czym w półfinale musiały uznać wyższość Sportowca Częstochowa (1:3) i tym samym zdobyły brązowy medal. Dodajmy, że i wśród dziewcząt, i wśród chłopców triumfowały ekipy z Czechowic-Dziedzic.

Również pierwszego dnia turnieju odbyły się eliminacje do Mistrzostw Polski, gdzie świetnie spisała się wspomniana wyżej Nikola Ratajczyk. Jastrzębianka triumfowała w rywalizacji dziewcząt odnosząc komplet zwycięstw, w tym nad drugą (3:0 z Natalią Rogowicz z Energii Siewierz) i trzecią (3:0 z Emilią Byrtek z Lesznianki Leszna Górna) zawodniczką zmagań. Pozostałe reprezentantki JKTS Jastrzębie, czyli Kamila Ratajczyk i Aleksandra Ratajczyk, zajęły odpowiednio 13. i 17. miejsce.

W drugim dniu zmagań odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Śląska Młodzików i tu najlepszy wynik ponownie zanotowała Nikola Ratajczyk, która została sklasyfikowana tuż za strefą medalową (5-8.). Jej siostry musiały zadowolić się natomiast lokatami 9-16. (Kamila) i 17-24. (Aleksandra). Ponadto na pozycjach 25-32. finiszowała Natalia Bachlaj. W grze podwójnej mistrzostw Nikola i Aleksandra Ratajczyk również zajęły lokaty tuż za podium (5-8.).

Warto uzupełnić, iż to nie koniec pingpongowych emocji w tym sezonie. Już w pierwszy weekend maja na Omedze odbędą się juniorskie Mistrzostwa Śląska oraz eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów.

Źródło: Śląski ZTS [wyniki >>]