Z roku na rok coraz młodszy

Fot. Facebook

W niedzielę w Krakowie odbyła się siódma edycja Cracovia Półmaratonu Królewskiego z metą w Tauron Arenie. Na dystansie 21,1 km najlepiej z naszych zawodników spisał się tradycyjnie już Sebastian Bartnik, który wywalczył 73. miejsce wśród ponad czterech tysięcy uczestników. Jastrzębianin zanotował rewelacyjny czas 1 godziny, 20 minut i 57 sekund.

W kategorii wiekowej 40-latków Bartnik zajął dwunastą pozycję. Dodajmy, że współpracujący z naszym zawodnikiem od kilku lat trener Andrzej Nowak ocenił występ jastrzębianina jako znakomity. – Sebastian potrafi przez cały sezon utrzymać piękną, równą formę. Dzięki temu, że dba o siebie, jest w stanie wykonywać wszystkie zadania, które mu rozpisuję. Zdrowo się odżycia, pije herbatki i utrzymuje wagę na stałym poziomie. Lata mijają, a Sebastian z roku na rok wygląda młodziej – skomentował na Facebooku Andrzej Nowak.

Obok Bartnika nasze miasto w Cracovia Półmaratonie Królewskim reprezentowali też: Katarzyna Pasławska (1:56:29), Barbara Popek (czas 2:02:11), Artur Hałaszko (2:03:44), Julia Hałaszko (2:03:51) oraz Magdalena Gajda (2:07:53).

Rywalizację pod Wawelem wygrał Ukrainiec Witalij Szafar z wynikiem 1:03:49.

Źródła: Facebook, DataSport (pełne wyniki >>)

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis