“Za chwilę każą zamykać kopalnie w JSW”

W środę, 9 czerwca, kilkutysięczna manifestacja pracowników sektora paliwowo-energetycznego przeszła ulicami Warszawy. Członkowie NSZZ „Solidarność”, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych i Forum Związków Zawodowych protestowali przeciwko brakowi dialogu społecznego, brakowi informacji na temat planu transformacji polskiej energetyki oraz łamaniu praw pracowniczych w spółkach energetycznych.

W pewnym momencie pojawił się wątek Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

„Nie pozwolimy na to, aby Unia Europejska szykowała nam drugi Związek Socjalistycznych Republik Niemieckich albo Francuskich (…) To nie jest przypadek – dokończenie Nord Stream 2, przyblokowanie Baltic Pipe, zamknięcie kopalni w Turowie. Za chwilę każą zamykać kopalnie w Jastrzębskiej Spółce Węglowej, bo im też będą przeszkadzać przy granicy. To jest sytuacja niedopuszczalna. Dlatego to jest ostrzeżenie dla Komisji Europejskiej – precz z waszymi łapami od polskiej gospodarki, od polskich pracowników, bo żyjemy w państwie narodowym, a nie jesteśmy kolonią państwa niemieckiego” – powiedział przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. (źródło: Portal Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego „Solidarność Górnicza”)

 1. Jak pozamykają te “nikomu nie potrzebne” kopalnie i dostaniesz rachunek za prąd to oczka wam się otworzą lub zima będziecie w domach lodem pluć wy ewropejczycy

 2. kazdy gornik glosowal na PIS darl jape ze sa swietni wiec gornicy dobrze wam tak, dalej zachwycajcie sie tym koszmarnym rzadem

 3. Tak ,tak natychmiast zamykać kopalnie ,prywaciarze już zacierają rączki,
  będzie w Jastrzębiu duże bezrobocie
  i będą mogli zatrudniać ludzi na czarno
  za łyżkę strawy .
  Nie trzeba będzie płacić podatku ,ani odprowadzać składek ,
  interesik będzie kwitł .

 4. Lili
  Do Pjotera chłopie taki mądry jesteś ,z tego comi wiadomo masz jakąś swoją działalność ,jestem ciekawa czy jesteś taki uczciwy w podatkach i skarbówce ,macie swoje firmy i dalej kantujecie na czym się da i kogo się da.

 5. Tym związkowcom pomyliły się adresy.Ten protest powinien być w Brukseli a nie w Warszawie. To gigantyczny 10 krotny w ciąg 5 lat wzrost opłat za emisję CO2 doprowadzi do likwidacji przemysłu węglowego w Polsce.W tej chwili już to jest ponad 50 euro za tonę CO2.Protestując w Warszawie mogą sobie nie pozwalać,tylko nikt ich nie będzie pytał a nasi europosłowie z opozycji jeszcze w tym pomogą.To jest skandal aby polscy europosłowie głosowali przeciwko własnemu państwu.

 6. Pjoter chory chłopie jesteś ,
  Kaczor ,Pinokio przeszkodzili ci w kombinowaniu ,może straciłeś ciepła posadkę ,jest ci z tego powodu smutno !
  Brawo dla nich że takich cwaniaków niszczą ,
  karma wraca ,do tych co plują na innych
  ha ha ha ha ha .

  1. Wyobraź sobie ,że nie kombinuję pracuję w tym samym zakładzie już jakieś 15 lat.
   Kaczor i Pinokio to mi faktycznie przeszkadzają coraz to nowymi podatkami i najwyższą inflacja w Polsce.
   Ale z czegoś trzeba utrzymać patolę i górnictwo.
   Jeśli chodzi o plucie na innych to nawet nie zamierzam walczyc o prym z mistrzami tegoż procederu, czyli takimi pisowcami jak Ty.

 7. Tak tak strajki strajkami a potem i tak pojdziecie glosowac na PISuar POlete SLD PSL czy HOŁOSIURKA
  Niech zamykaja te kopalnie pojdziecie orac za 2100 do reki to zaraz sie nauczycie lebry ze o swoja zagrode trzeba dbac

 8. Chciałem tylko jeszcze dodać ,że sądząc po wpisach znowu mam do czynienia z “magamózgami” , którzy po ledwo skończonej zawodówce ze zmarszczonymi czołami , rozkminiają światowy spisek żydokomuny sącząc przy tym taterkę lub innego harnasia. Powinni Wam odebrać prawa wyborcze , albo lepiej wyznaczyć dolną granice IQ przy głosowaniu na poziomie powiedzmy foki , to wtedy byście się nie załapali.

 9. nie mylmy dbania o własne interesy z wojowanie ze wszystkimi. Mamy najgorsze relacje z innymi Państwami od upadku komunizmu ( nawet USA , której wchodzimy w tyłek sie na nas wypięło). To nie jest dobra droga ,żeby wszystkich obrażać i się ze wszystkimi kłócić, szczególnie przy naszym położeniu geopolitycznym. Idziemy prosto w ramiona Rosji.
  I co nam przyniesie nacjonalizm i zamknięcie na Europę? To ,że będzie jak w latach 70 i 80 ?
  Na pewno dla ryli byłoby super , znowu żylibyście jak pączki w maśle koszem reszty.
  Najlepiej wyjdźmy z tej zlej Unii niech wrócą PGR-y , tylko Państwowe zakłady , tylko mortadela w sklepach .
  Wy będziecie fedrować i mieć sklepy z książka G a reszta narodu będzie ,żyła w bidzie jak na Ukrainie lub Białorusi.
  Dlatego własnie ja wam ,zyczę juz nawet nie zamknięcia tylko ,zeby Was sprywatyzowali i wtedy poznacie co to jest praca.

  1. Masz coś przeciwko państwowym zakładom ? 65% gospodarki Norwegii jest państwowa. 30% francuskiej jest państwowa.To państwowe francuskie firmy brały udział w prywatyzacji polskich firm.Taki France Telekom właściciel Orange jest państwowy,EDF który był właścicielem elektrowni Rybnik oraz jest właścicielem wielu elektrociepłowni w Polsce jest państwowy.Renault,państwowa firma.Od 40-80% przemysłu zbrojeniowego,transportu,lotniczego itd.Ponad 80% przemyslu tytoniowego,telekomunikacja,dostawa gazu czyli praktycznie monopol w ręku państwa.I tak jest w wielu krajach.I jeszcze jeden szczegół za poprzednich rządów w Polsce.Wyłudzanie podatków VAT na niespotykaną skalę.50 mld rocznie zamiast isć na wiele ważnych celów społecznych było rozkradanych przez prywatne podmioty.Żadna państwowa firma nie brała w tym udziału.

   1. Tak mam dużo przeciwko zakładom państwowym jeśli maja wyglądać tak jak kiedyś.
    Super ,że opisujesz te kraje i firmy . Jak dla mnie jeśli w Polsce byłyby takie Statoil Norske Hydro Renault to cała gospodarka może byc Państwowa. Bo to są zdrowe dochodowe firmy. jakby cała gospodarka opierała się na takich firmach jak kopalnie ( PGG) do których trzeba dopłacać i nie radzą sobie w gospodarce rynkowej to tego kraju już by nie było. Tam są firmy , które są dochodowe i kupują takie upadłe jak polskie. Polska energetyka tez mogła być taka , gdyby nie wymuszony mezalians z górnictwem i dopłacanie do niego. A teraz my dopłacamy do energetyki w rachunkach i do górnictwa z budżetu. Naprawdę super jakby tak wszystko wyglądało.

   2. Normalnie osobnego maila muszę napisać nt. luki vatowskiej , a szczególnie Twoich sprytnych kłamstewek.
    Tak na marginesie logiczne jest ,że firmy państwowe nie biorą udziału w karuzeli vatowskiej. Przecież politycy nie będą okradać samych siebie. Ale nie wspomniałeś ile kasy te firmy przekazują na kościół , Rydzyka , czy inne ” ważne cele społeczne” zamiast na szpitale , ubogich , szkoły itd.
    Wracając do meritum mój Ty wychowanku lepszego sortu. . Zależy skąd bierzesz dane. Według tego co mi wiadomo nigdy nie było luki 50 mld rocznie . Najwięcej było 40 w 2013 i 2015 mld i masz rację za PO-PSL , tylko że juz za rządów Pis : 2016 35mld , 2017-28mld , 2018 -25mld , 2020- 36mld i najlepsze przewidywana 2021 38 mld , które to pieniądze mogłyby też iść tak jak piszesz na ” ważne cele społeczne”. Inna sprawa ,że najgorsza odzyskiwalność tych strat jest najgorsza za dobrej zmiany po procesach prokuratura odzyskała 150 mln . W latach poprzednich nyły to kwoty w miliardach. Więc faktycznie pisiory zmniejszyli lukę ale też nie tak jak wszędzie trąbią .

 10. Dżordż Lowerboj

  Ale zaraz… jakie protesty? Przecież te same ZZ niedawno co podpisały porozumienie w kwestii wygasznaia kopalń, nie?

 11. s&d szczepionkowy terror

  ryży i jego ekipa to jawni kolaboranci. Okrągłostołowy pis udaje patriotów, a pod stołem wykonują dyrektywy antypolskiej i zboczonej unii (przy okazji markując ruchy, że niby dbają o “państwo narodowe” – ).
  Oby młodzi górnicy obudzili się i nie oglądając się na inwigilowane związki zawodowe, przetrzepali kichy aktorom warszawskim na Wiejskiej w Wa-wie…

   1. s&d szczepionkowy terror

    Mały człeku… Widzę, że to ty potrzebujesz lekarza. A przynajmniej dostępu do źródeł informacji, bo błądzisz jak dziecko we mgle.

 12. Lili.
  Roko zamień się w niewidzialnego i ćwoku nie wypisuj głupot .
  Przez ludzi z POkomuchy i innych polski przemysł został zniszczony ,sprzedany ludzie poszli na bruk .
  Teraz powtarza się to samo co za rządów Tuska ,chcą do reszty zniszczyć gospodarkę polski ,do tego przyczyniają się polscy politycy,którzy siedzą w Brukseli ,karierowicze którym marża się kariery polityczne i grube pieniądze ,ich rodziny żyją w dobrobycie .
  Wstyd że kilku osobowa drużyna pod hasłem ulica i zagranica tak obskurnie obrabia Polskę w Brukseli ,nie patrząc na dobro ludzi .

  1. Po tym co robią z kopalnia Turów ,to można się spodziewać że będą chcieli zamknąć JSW.
   To nasi politycy co likwidowali zakłady pracy siedzą dzisiaj na wysokich stołkach w Brukseli ,stare dziady z POkomuchy ,
   nie bronią interesów Polski tylko donoszą i piszą pisemka .
   Wstyd że tacy ludzie są żyją wśród nas .
   Robią to świadomie z fałszywym uśmiechem na twarzy ,dla swojego dobra ,pieniędzy i kariery ,niektórzy z nich chcą zostać baronami Europy ,jeść homary i popijać dobrym winkiem .

 13. To nie uniknione PIS sprzedał wszystko i wszystkich. I niestety z bólem zęba raz trzeba Tuskowi przyznać racje, że Polska jest krajem teoretycznym.

  1. … że Polska jest krajem teoretycznym. A kto zrobił Polskę krajem teoretycznym? Tusk właśnie. Twoje wpisy świadczą o niewiedzy raczej. Zainteresuj się kto to taki Lewandowski i Buzek – jeszcze żyją, dużo się możesz dowiedzieć o nich i od nich n/t górnictwa.

   1. Wszyscy piszą ,że to Tusk i Po wszystko sprzedało czyli powtarzają te brednie , które wciska im pis do łbów.
    jedni są drugich warci i Kaczor & Pinokio wszystko rozpierdzielą a nam wmówią że to dla dobra Polski.

    1. Zamykać natychmiast Ruptowioku to możesz swoje wrota przy swojej lepiance ,
     dzięki kopalniom i tym ludziom wybudowałes lub dostałeś w spadku mieszkanie po dziadku który pracował na kopalni ,a dzisiaj skaczesz żeby zamykać co ?
     Kopalnia to nie sklep ,tysiące ludzi pracuje na niej ,nie masz odrobiny współczucia co będzie z tymi rodzinami ,wystarczy że tobie jest dobrze
     Pusty arogancki chłopie !
     Jeżeli tak sprawa wygląda,to robimy to sprawiedliwie zamykamy ,likwidujemy wszystkie kopalnie jakie są w Czechach ,Niemczech i Polsce ,wówczas coś ocalimy
     będzie zielono i wesoło !!!!!
     Jakie to przykre że Polak ,Polakowi jest wilkiem !

     1. To nie “Polacy”, tylko polskojęzyczne bydełko sterowane mediami i elytami pokomyszymi…

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych,
aktualizacja mapy zasadniczej,
inwentaryzacja powykonawcza budynków i przyłączy,
wytyczenie budynków,
podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny