Za pół roku mieszkania będą gotowe

„Za pół roku mieszkania w nowym bloku w Zdroju będą gotowe” – informują miejscy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Zakończono prace nad konstrukcją nośną budynku – prace żelbetowe i murowe. Wykonano też konstrukcję drewnianej więźby dachowej. Żuraw wieżowy został już zdemontowany. Instalacja sanitarna i elektryczna jest już gotowa do drugiego piętra, a stolarka okienna do trzeciego” – relacjonuje Adam Kieś, kierownik budowy.

Aktualnie trwają prace nad montażem okien na ostatnim piętrze. Wykonywane jest pokrycie dachu wraz z montażem okien połaciowych. Rozpoczęto też wykonywanie elewacji. Trwa dalszy montaż instalacji sanitarnych i elektrycznych, również w garażu, oraz prace nad kanalizacją deszczową na zewnątrz. Zaczęły się już roboty wykończeniowe.

W nowym, 5-piętrowym bloku znajdą się 33 dwu-, trzy- i czteropokojowe mieszkania o powierzchni od 51 do 77 metrów kwadratowych. Wszystkie zostaną wykończone w wysokim standardzie. Na podłogach zamontowane zostaną panele, w kuchniach i łazienkach – płytki ceramiczne. Na wyposażeniu znajdą się piece gazowe CO/CWU, piece gazowe z piekarnikami i armatura sanitarna.

Koszt całej inwestycji to 9 milionów 470 tysięcy złotych. Jej zakończenie zaplanowano na połowę 2022 roku. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. czy te mieszkania są już wykupione, czy można kupić proszę podać kto je sprzedaje i cenę za 1 m2
    jestem zainteresowany

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?