“Zachowuje się pan jak stara baba!”

Z cyklu „Czytelnicy listy piszą do redakcji JasNetu” mała scenka rodzajowa z jednego z jastrzębskich sklepów widziana oczami autora relacji.

fot. pixabay

„Kilka dni temu poszedłem z synem do jednego z jastrzębskich marketów. Nie brałem koszyka, bo chciałem kupić tylko chleb i bułki. Przede mną do kasy stały dwie osoby. Ustawiliśmy się więc w odpowiedniej odległości za osobą przed nami. W pewnym momencie podchodzi do mnie starszy jegomość – chyba po 70-tce – z małżonką i zadaje pytanie: ‘Pan stoi do kasy?’ A ja na to: ‘No, chyba widzi Pan, że stoję? Przecież zachowuję odległość z powodu pandemii’. Krótka pauza i po chwili usłyszałem, że… zachowuję się jak stara baba. Już chciałem mu coś odpowiedzieć, ale ugryzłem się w język. Ciekawe, co ten pan miał na myśli, mówiąc o starej babie? I co pomyślała sobie jego żona, która też była osobą starszą?” – zastanawia się nasz Czytelnik.

 1. Nocna zmiana

  Na miejscu Pana, wcale bym się nie przejmował, pewnie żona mówi mu to codziennie z rana i dał upust swojej frustracji. Czy milczeć w takich sytuacjach? Ręce opadają jak słyszę te chamskie , do bólu odzywki i komentarze znudzonych źyciem emerytów i emerytek, których jedyną rozrywką są ploty od 7 rano kiedy lecą do marketów , chore komentarze, dogadywanie pod nosem na każdym kroku, to tylko bardzo źle świadczy o tych ludziach, to w ich życiu jest coś nie tak. Wiosna idzie naczelne osiedlowe plotkary rozpoczną nowy sezon. Piszcie co na Waszych osiedlach, jak dużym problemem jest brak kultury, poszanowania.

 2. Edek .
  Interesujący temat ,same plotki jak dowalić drugiemu człowiekowi ,tylko stać w kolejkach ,być cichym obserwatorem i z nudów pisać brednie o każdym tylko nie o sobie ,ja jestem super!!!!!!!!.

 3. Miałam bardzo podobną sytuację,W ubiegłym tygodnie w jastrzębskim markecie robiłam zakupy ,stałam w kolejce do stoiska mięsnego zachowując odpowiedni dystans.Zaznaczam ,ze jestem emerytkom.Kolejka była dosyć długa i nagle przychodzi małzeństwo też seniorzy,Maseczki na brodzie i wpychają się do kolejki.Gdy zwróciłam im uwagę i powiedziałam że jest taka przestrzeń bo trzeba zachować pewną odległość.Nasłuchałam się,że jestem głupia,nie ma żadnego wirusa itd.Demonstracyjnie chodzili po sklepie z nosami na wierzchu ,bo przecież była kolejka i nikt ich nie wpuścił żeby zrobili zakupy.Załuję ze nie zadzwoniłam na policje bo może by ich czegoś kara nauczyła,

 4. Wystarczy pójść do Biedronki na Warmińską i można usłyszeć wiele miłych słów od jegomości emerytów ze Śląskiej itd. Nic nie robią całymi dniami ale do kasy to pierwszy leci i drzeć się na kasjerki. Nie są to pojedyncze przypadki tylko codzienność. On robił na dole 25 lat i teraz wszyscy mają się kłaniać i szanować. Dobre sobie.

   1. Nie jeden “z dołu” ma większą kulturę niż pani/pan. A udowadniają to pani/pana wpisy.
    Życzę miłego dnia i mniej frustracji i zazdrości.

  1. Jeśli przez 25 lat robił na dole, to oznacza nie mniej nie więcej, że jest bez żadnego wykształcenia.

   Poza tym jak emeryt górniczy, to powinien dożywotnio płacić po 1000zł miesięcznie na fundusz ochrony środowiska.

   Nic tak przecież nie spowodowało większych szkód górniczych, jak rabunkowe wydobycie przez takich jak jemu podobni.

   1. Nie wiem jak ktoś może pisać takie bzdury…….jedynie z zazdrości albo nienawiści.
    Polacy to jednak zawistny naród, cieszą się jedynie jak komuś coś przykrego się stanie.

    1. Nie Obi. To efekt lewicowej, medialnej tresury ekofaszyzmu. Oni są święcie przekonani, że mają rację…

   2. Posłuchaj powierzchniowy głąbie-ty z tym ptasim móżdżkiem nie przeżyłbyś jednej szychty na dole,a po 1000 zł to za chwilę będziesz płacił nie co miesiąc ale co dziennie za prąd do swojego komputera na którym wypisujesz te bzdety,już lewacy z Gretą o to zadbają

     1. Ma rację.

      Górnicy to największe szkodniki.

      A kopalnie to największe zło w czystej czarnej postaci.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny