Zaczęli od derbowego remisu

Fot. Facebook / UKS Pionier

W miniony weekend na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpoczęły się rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Śląska – Ekstraligi Juniorów. W zawodach uczestniczą aż dwie ekipy UKS Pionier, które jak na razie są niepokonane. Co ciekawe, na starcie imprezy doszło do klubowych derbów, zakończonych remisem (3,0-3,0).

W drugiej serii zmagań obie jastrzębskie drużyny odniosły zwycięstwa. “Jedynka” Pioniera odprawiła Hetmana Częstochowa (4,0-2,0), zaś “Dwójka” nie dała szans UKS 21 Podlesie (4,5-1,5). Z kolei w trzeciej rundzie nasi szachiści ponownie zanotowali remisy, odpowiednio z liderującym aktualnie Hetmanem Katowice oraz Ogniskiem Rydułtowy. Tym samym obecnie zajmują one trzecie i piąte miejsce ze stratą punktu do katowiczan.

Dodajmy, że w pierwszym z naszych zespołów najlepiej punktuje na razie Kamil Warchoł, który wygrał wszystkie pojedynki. Z kolei w drugiej drużynie prym wiodą dziewczęta – tu po 2,5 pkt. zarobiły Natalia Strzoda i Lena Obrochta.

Kolejne trzy rundy odbędą się na początku lutego. Pionier I zagra z MKSz Rybnik, Strzybniczanką Tarnowskie Góry i Skoczkiem Czerwionka-Leszczyny, zaś Pionier II – z Politechniką Śląską, Skoczkiem i Hetmanem Częstochowa. Zawody zakończą się trzecim zjazdem w marcu.

Kadra UKS Pionier I: Jakub Herwy, Dominik Chaber, Kamil Warchoł, Zuzanna Gaszka, Marianna Ziebura, Julia Salamon.
Kadra UKS Pionier II: Mateusz Dziendziel, Bartosz Bała, Antoni Radzimski, Leonard Łęcki, Lena Obrochta, Natalia Strzoda.

Źródła: Facebook / UKS Pionier, chessarbiter.com

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis