Zaczyna się! Mecze odwołane…

Nie tylko siatkarze Jastrzębskiego Węgla, którym odwołano hit z Vervą Warszawa, będą w ten weekend mieli wolne z powodu „pandemii”. W sobotę, czyli na dzień przed zaplanowanymi spotkaniami ligowymi, o podobnych decyzjach w sprawie swoich zawodów dowiedzieli się także hokeiści JKH GKS Jastrzębie i piłkarze GKS Jastrzębie. Ci pierwsi mieli podejmować na Jastorze o godz. 17:00 Comarch Cracovię, natomiast ci drudzy mieli zagrać na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Powodem odwołania spotkania JKH GKS Jastrzębie są – uwaga – „objawy wymagające samoizolacji” u… przedstawicieli Podhala Nowy Targ, z którym podopieczni Roberta Kalabera zmierzyli się w piątek.

Treść komunikatu przesłanego przez komisarz Polskiej Hokej Ligi Martę Zawadzką:
“W związku z otrzymaniem i formacji ze strony TAURON Podhale Nowy Targ o fakcie iż kilka osób związanych z klubem, w tym zawodnicy, ma objawy wymagające samoizolacji, w imieniu PHL podjęłam decyzję o przełożeniu dwóch niedzielnych meczów, czyli spotkania GKS Katowice z TAURON Podhale Nowy Targ oraz JKH GKS Jastrzębie z Comarch Cracovią. Drużyna z Jastrzębia w piątek rozegrała mecz z Podhalem, zatem w celach profilaktycznych rekomendowany jest monitoring zdrowia zawodników. Jest to decyzja podjęta zgodnie z rekomendacje sanitarnymi, które zostały opracowane przez PZHL przed rozpoczęciem sezonu ligowego 2020/21. Przełożone mecze odbędą się w najszybszym możliwym terminie, ustalonym pomiędzy drużynami.

Z kolei w przypadku meczu piłkarzy GieKSy najpierw doszło do zamknięcia obiektu Górnika Łęczna (miasto zostało wrzucone do „czerwonej strefy”), a następnie u dwóch piłkarzy niedzielnego rywala podopiecznych Pawła Ściebury wykryto pozytywny wynik badania na obecność tzw. koronawirusa. Zawodnicy zostali skierowani na kwarantannę, a mecz odwołano.

Oświadczenie Górnika Łęczna
Zarząd Górnik Łęczna SA informuje, że w dniu 2.10.2020 r. otrzymał pozytywny wynik badania na SARS-COV-2 u dwóch osób objętych izolacja sportową.
Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łęcznej na pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego została nałożona kwarantanna. W związku z zaistniałą sytuacją Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że mecz 7. kolejki Fortuna 1 ligi między drużynami Górnik Łęczna – GKS 1962 Jastrzębie, zaplanowany na 4 października 2020 r., został odwołany.
Nowy termin zawodów zostanie wyznaczony przez Departament Rozgrywek Krajowych PZPN.

Przypomnijmy, że o takim scenariuszu część ekspertów mówiła od kilku miesięcy. Ma to związek z jesienną falą „pandemii”, która – podobno – przed nami.

Na razie nie znamy nowych terminów spotkań naszych siatkarzy, piłkarzy i hokeistów.

Tabela PHL
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
GKS Tychy
JKH GKS
Energa

Katowice
Unia Ośw.
Cracovia
Podhale
STS Sanok
36
36
36
36
36
36
36
36
83
81
69
63

62
59
57
38
151:91
152:80
127:80

109:77
105:94
128:100
103:89
74:115
9.
10.
Zagłębie S.
Stoczniowiec
36
36
22
6
88:160
40:191

Komentarze

Wpisy na temat “Zaczyna się! Mecze odwołane…”

  1. Tak to jest jak na mecze ludzi wpuszczają bez maseczek a to wiadomo są blisko ciebie. Zobaczycie jak się zaraz rozwinie wirus w naszym miesci.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny