Ogłoszenie

Zadbaj o siebie!

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na stałe zajęcia:

TAI CHI ćwiczenia dla osób dorosłych

grupa początkująca czwartki  godzina 16.00

grupa zaawansowana czwartki godzina 18.50

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut

Koszt to 65 zł za miesiąc.

Karnet za 5 miesięcy 300 zł

sala do ćwiczeń i tańca w Miejskim Ośrodku Kultury Al. Piłsudskiego 27,tel. 32 473 10 12

Chińska gimnastyka Tai Chi wywodzi się z takich systemów filozoficznych, które widzą człowieka i świat jako dynamiczne całości nie oddzielając ciała od umysłu a człowieka od jego środowiska życia. Efekt zdrowotny Tai Chi chuan polega na tym, że dzięki powolnym, harmonijnym ruchom wykonywanym w stanie maksymalnego rozluźnienia pobudzamy naturalne krążenie energii życiowej w organizmie. Ćwiczenia Tai Chi podobnie jak medycyna chińska (której najbardziej uznaną na świecie metodą jest akupunktura) pomagają w utrzymaniu naszego organizmu w stanie dynamicznej równowagi, która służy naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu, naszemu rozwojowi oraz naszym relacjom ze światem.

Prowadzenie:

Jolanta Gisman-Stoch. Od wielu lat Ćwiczy Tai Chi styl Yang w szkole Tai Chi Chuan . Równocześnie jest nauczycielem akademickim i nauczycielem sztuki. Jej zainteresowania i praktyka obejmują holistyczną pedagogikę, twórczość, samorozwój, doświadczenie bezpośrednie, terapię i edukację artystyczną. Jest współautorką książki: Malcolm Ross with Jolanta Gisman-Stoch „Cultivating Arts in Education and Therapy” Routhledge, London 2011. Książka jest propozycją spojrzenia na proces twórczy z perspektywy zarówno myśli europejskiej jak i chińskiej teorii pięciu przemian.

SALSATION od 16 roku życia

Zajęcia odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 19.30

Opłata miesięczna wynosi 65 zł

Karnet 300 zł

Salsation (nazwa to połączenie dwóch słów: hiszpańskiego salsa i angielskiego sensation, które oznaczają: sos i uczucie); trening ten jest zatem mieszanką rytmów, w których ważne są emocje, to połączenie elementów tańca z ćwiczeniami. Pomysłodawcą tego treningu jest wenezuelski choreograf i tancerz — Alejandro Angulo.  Salsation to zajęcia taneczno-fitnessowe, które umożliwiają kształtowanie sylwetki, a jednocześnie poprawiają kondycję psychiczną. Istotą treningu jest wykonywanie ruchów odpowiadających różnym stylom tanecznym tak, aby przekazać treść danego utworu muzycznego i towarzyszące mu emocje. Ta forma aktywności (przeznaczona dla każdego) stanowi zestawienie elementów treningu funkcjonalnego i takich energetycznych stylów tanecznych jak na przykład salsa, samba czy flamenco.

Salsation angażuje nie tylko ciało, ale i umysł, choreografie służą poprawie umiejętności radzenia sobie ze złymi emocjami. Najważniejsza jest dobra zabawa — przy okazji rozwijamy muzykalność, świadomość własnego ciała i pracujemy nad sprawnością fizyczną, bez nadmiernej rozbudowy masy mięśniowej.

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na zajęcia  2022/2023 MIEJSKI OŚRODEK KULTURY Al. Piłsudskiego 27, 44-335 Jastrzębie-Zdrój, tel.  324717924

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?