Zajęcia w reżimie sanitarnym

Miejski Ośrodek Kultury w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na zajęcia stałe:

Kręgosłup jest jak filar każdego domu, więc zadbaj o niego już teraz!

Siedzący tryb życia osłabia nasze mięśnie wokół kręgosłupa, co w przyszłości może przyczynić się do powstania jego nienaturalnych krzywizn i chorób zwyrodnieniowych a najgorszymi codziennymi przewinieniami są długie godziny w pozycji siedzącej oraz dźwiganie ciężkich toreb lub (czasem wymaga tego praca) kartonów i towarów. Twój krzyż będzie znosił te czynności tylko do pewnego momentu. Jeżeli chcesz uniknąć przykrych konsekwencji albo chociaż je zminimalizować zapraszamy na zajęcia Zdrowy Kręgosłup.

Aktywność fizyczna jest najskuteczniejszą metodą wykorzystywaną do walki z bólem kręgosłupa. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą wzmocnić mięśnie grzbietu i zapobiec dalszym urazom. Jeśli cierpisz na jakieś dolegliwości, powinieneś jednak wybierać formę aktywności rozsądnie.

Prowadząca Weronika Szpilka

Tai Chi
Chińska gimnastyka wywodzi się z takich systemów filozoficznych, które widzą człowieka i świat jako dynamiczne całości nie oddzielając ciała od umysłu a człowieka od jego środowiska życia. Efekt zdrowotny Tai Chi chuan polega na tym, że dzięki powolnym, harmonijnym ruchom wykonywanym w stanie maksymalnego rozluźnienia pobudzamy naturalne krążenie energii życiowej w organizmie. Ćwiczenia Tai Chi podobnie jak medycyna chińska (której najbardziej uznaną na świecie metodą jest akupunktura) pomagają w utrzymaniu naszego organizmu w stanie dynamicznej równowagi, która służy naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu, naszemu rozwojowi oraz naszym relacjom ze światem.

Prowadząca Jolanta Gizman-Stoch wykładowca akademicki i nauczyciel sztuki.

STUDIUM RYSUNKU I GRAFIKI

 ZAJĘCIA DLA OSÓB POSZUKUJĄCYCH W SZTUCE

Zajęcia na których uczestnicy  mają  możliwość wyrażenia swoich emocji poprzez twórczość plastyczną. W tym celu dajemy im wszystkie potrzebne materiały, pokazujemy różnorodne techniki pracy, umożliwiamy działania na płaszczyźnie i w przestrzeni. Przekazujemy podstawy wiedzy o sztuce, jej historii  i współczesności. Stwarzamy naszym uczniom warunki do powstania dzieł, które są dla nich zachętą do dalszej pracy i rozwoju.

Możliwość uczestniczenia w otwarciach wystaw , warsztatach jakie organizuje MOK z jednej strony rozszerza  horyzonty osób uczestniczących w naszych zajęciach, a z drugiej nam jako ośrodkowi daje ukierunkowanego odbiorcę sztuki .Zajęcia prowadzone są pod kierunkiem artysty plastyka :

dr  Piotra Bąka – wykładowcy Wydziału Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach .

Fizjoactivity aerobik

Połączenie podstawowej aktywności fizycznej z elementami i zasadami fizjoterapii. Fizjoactivity to najprostsza forma ruchu, która ma na celu poprawę ruchomości w stawach, wzmocnienie siły mięśniowej ramion, nóg, brzucha i grzbietu oraz mięśni głębokich odpowiadających za stabilizację naszego ciała. Dodatkowa zaleta to zmniejszenie napięcia mięśni przeciążonych, poprawa postawy ciała, a także pozytywny wpływ na stabilizację całego aparatu ruchu. W konsekwencji poprawa sprawności ruchowej  i polepszenie samopoczucia, co pozwala nam normalnie funkcjonować, pracować i żyć. Zajęcia przeznaczone są  dla osób od 15 roku życia, które prowadzą siedzący tryb życia, dużo pracują czy uczą się, wykazują brak lub niską aktywność fizyczną, a także  dla tych, którzy mają dolegliwości bólowe bioder, kręgosłupa, problemy przeciążeniowe itp.

Fizjoaktivity to zajęcia z elementami:

Treningu stabilizującego, cardio oraz interwałowego
Rehabilitacji
Stretchingu
Elementy pilatesu i jogi
Ćwiczenia izometryczne, z piłką bodyball
Ćwiczenia wzmacniające

Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta- instruktor fitness Izabela Marczyńska

Inne komunikaty>>>

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny