Zakopane? Karpacz? Jastrzębie!

Zuzanna Fujak, fot. Facebook

Zuzanna Fujak (NKS Trójwieś Beskidzka) zanotowała kolejny znakomity występ w ramach letnich przygotowań do sezonu zimowego. W miniony weekend w Zakopanem jastrzębska biegaczka narciarska zdobyła kolejne młodzieżowe mistrzostwo Polski w nartorolkach (tym razem jako juniorka młodsza), a ponadto zanotowała kapitalny występ w zmaganiach… seniorek!

W rywalizacji open kobiet na 10 km, gdzie zwyciężyła znana zawodniczka Izabela Marcisz, nasza zawodniczka wywalczyła piąte miejsce. Urodzona w 2004 roku Zuzanna Fujak pokonała nartorolkową trasę w czasie 27 minut i 38 sekund, tracąc do Marcisz nieco ponad cztery minuty, zaś do zdobywczyni brązowego krążka Magdaleny Kobielusz (Sokół Szczyrk) – niespełna dwie minuty. W pokonanym polu nasza narciarka pozostawiła wiele zawodniczek z górskich miejscowości (Bystra, Istebna, Szczyrk, Ustrzyki, Mszana Górna, Chochołów).

Wynik uzyskany w rywalizacji open został zarazem zaliczony do zmagań juniorek młodszych, gdzie Fujak była najlepsza, wyprzedzając o pięć sekund Oliwię Buśko (SMS Zakopane) i o dziewięć Kingę Mareczek (SMS Karpacz).

Źródła: Facebook, skipol.pl

Zuzanna Fujak ze złotem Mistrzostw Polski

Komentarze

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Najnowsze informacje

Zapowiedzi

Galerie zdjęć

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny