Żar Szeroka pokazał charakter

Żar Szeroka; fot. Facebook

Piłkarze Żaru Szeroka odnieśli w miniony weekend ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie. Ekipa z ul. Sławika pokonała na wyjeździe rezerwy Interu Krostoszowice 4:2 (0:2), choć – jak nietrudno zauważyć – po pierwszej połowie znacznie bliżsi wygranej wydawali się gospodarze.

Po przerwie Żar zabrał się ostro do roboty i po trafieniach Karola Koczorowskiego, Krzysztofa Kobosa, Adriana Goryla i Krzysztofa Jajusa ostatecznie zgarnął cenne trzy punkty, które pozwalają ekipie z Szerokiej na pozostanie w grze o klasę B.

Do premiowanego awansem drugiego miejsca Żar traci sześć punktów. W kolejnym spotkaniu kibice z ul. Sławika będą liczyli na pójście za ciosem, bowiem w północnej części Jastrzębia-Zdroju zamelduje się outsider z Czerwionki.

23 maja 2021, Krostoszowice, 17:00
Inter II Krostoszowice – Żar Szeroka 2:4 (2:0)
Bramki: Kurtyka 8, Folwarczny 35 – Koczorowski 58, Kobos 60, Goryl 75, Jajus 90

Żar Szeroka: Ziółkowski, Rejbicz, Koczorowski, Jajus, Gruszczyński, Mosoń, Husarz, Goryl, Ewertowski, Borowiecki, Kobos. Rezerwa: Jastrzębski, R. Kasprzak, G. Kasprzak.