Zastrzyk gotówki dla JSW

„Zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. informuje, że w dniu 17 listopada 2020 roku powziął informację o przyznaniu Spółce przez Polski Fundusz Rozwoju wsparcia finansowego w ramach programu rządowego Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm. Podpisanie umowy powinno nastąpić niezwłocznie po uzgodnieniu jej treści” – czytamy na stronie JSW.

fot. pixabay

„Wsparcie zostanie udzielone w formie pożyczki płynnościowej w kwocie 1 mld złotych” – informuje Spółka.

Z raportu bieżącego dowiadujemy się także, że wypłata pożyczki zgodnie z aktualnymi warunkami regulaminu wsparcia w ramach Tarczy Finansowej ma nastąpić nie później niż do końca 2020 roku. Ostateczny okres na spłatę zobowiązań wynikających z tytułu udzielonej pożyczki przypada 30 września 2024 roku.

„W ramach udzielonego finansowania PFR wymaganym zabezpieczeniem będą poręczenia spółek Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o. oraz JSW KOKS S.A. ustanowione na rzecz PFR w celu zabezpieczenia terminowego wykonania przez JSW zobowiązań wynikających z udzielonego finansowania” – pada w raporcie.

„Jednocześnie Zarząd informuje, iż decyzja PFR w zakresie wsparcia w postaci pożyczki preferencyjnej nie została jeszcze podjęta. Informacja w tym zakresie zostanie przekazana niezwłocznie po jej otrzymaniu osobnym raportem” – czytamy na koniec. (źródło: JSW)

 1. będzie z czego płacić Barbórkę, 14 i sobotnie i niedzielne szychty. nie ma ograniczeń, kasa musi być! Kraj niech bankrutuje, ale Górnik musi być zadowolony.

 2. Koko.Do burmistrza i innych ,nie pracujesz na kopalni ,nie znasz pracy tych ludzi ,nie wypowiadaj się na ten temat ,zazdrość egoiści w was siedzi i z tej zazdrości nie wiesz co masz pisać ,w Czechach już zamykają prywatne kopalnie ,przyjdzie taki czas że u nas też będą likwidowane kopalnie ,przestań wreszcie wozić się na górnikach ,szanuj tych ludzi i szanuj ich pracę bo dzięki ich pracy jest tak jak jest ,szanuj pajacyku siebie i swoją pracę jaką kolejek wykonujesz ,chyba że utrzymuje cię tatuś górnik a ty jesteś pędzi wiatrem ,twoje myślenie ,to myślenie lewactwa ,liczę się tylko ja !!!

  1. Człowieku my podatnicy tylko dopłacamy do tej grupy roszczeniowej policzyć sobie ile dopłacamy do ich wysokich emerytur i do nierntownych kopal;ń i szkód górniczych. Jest wiele zawodów cięzko pracującyh i muszą pracowac do 65 a nie nieroby 25 lat i pracują po 4 g. Najkrócej w UE w porównaniu z innymi górnikami pracują.

 3. Burmistrz małego miasta

  Górnicy to najbardziej roszczeniowa grupa zawodowa. Wiecznie przemęczeni, wiecznie im mało, wszyscy mają się z nimi obchodzić jak z jajkiem. Nigdy nic im nie odpowiada, tylko by brali “trzynastki”, “czternastki”, “barbórki” itp.
  Dosyć tego! Miech idą pracować na kasę do Biedronki.

 4. Było by przyzwoicie gdyby barbórkę i czternastkę przeznaczyć na walkę z covidem. Mam nadzieje że zarząd jsw i związki zz tak postanowiom.

 5. Niech ten kolos upadnie bo to tylko drenowanie kasy. Sprzedać w rece prywatne to zaraz porzadek zrobi z biurokaracją i innymi pasożytami. Nie dość że pasozyty biurowe skrócili im czas pracy do 13 w jakim celu? Człowiek musi bakać na dole a te lenie jada wczesniej do domu mam nadzieję że im za to potracćą.

 6. Spoko 250 mln pójdzie na barbórki, 250 mln na czternastki a w lutym znów powiedzą że są bez kasy… Pożyczka jest po to aby ją inwestować a nie rozdawać. Ale przykład idzie z pisu że łatwo się rozdaje nieswoje pieniądze.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny