Zaszczepimy się w Hali Widowiskowo-Sportowej?

„Chcemy, aby preparat chroniący przed Covid-19 przyjęli wszyscy chętni – możliwie najszybciej. Dlatego rozwijamy infrastrukturę” – zapewniają przedstawiciele rządu.

fot. pixabay

Jak podaje serwis gov.pl, obok już istniejących ponad 6500 punktów na terenie całego kraju powstanie kilkaset nowych. W każdym powiecie lub mieście na prawach powiatu mają funkcjonować średnio dwa duże punkty szczepień. Ponadto w Punktach Szczepień Powszechnych zlokalizowanych w miastach do 50 tysięcy mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie około 200 zastrzyków. Punkty w miastach powyżej tego limitu mają mieć wydajność na poziomie 500 dawek.

„Populacyjne punkty szczepień będą tworzone między innymi w budynkach z dobrą lokalizacją oraz odpowiednią infrastrukturą (szkoły, domy kultury, hale sportowe). Szczepionki będą również podawane w przygotowanych do tego celu namiotach (na przykład przy lokalnych supermarketach), punktach drive-thru i innych, wskazanych przez samorządy” – dowiadujemy się.

A jak sytuacja wygląda w Jastrzębiu-Zdroju?

„Zaproponowaliśmy punkt szczepień w Hali Widowiskowo-Sportowej. Naszą propozycję weryfikuje aktualnie NFZ. Czekamy na informację” – odpowiada Izabela Grela, naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej.

 1. w Jastrzębiu ze szczepieniami jest fatalnie;i nie jest to wina’systemu”;w innych miejscowosciach moi rówiesnicy są dawno zaszczepieni i to podwójnymi dawkami;są punkty szczepień w małych miejscowosciach gdzie można sie szczepić i to w krótkim terminie ;nie tylko na Sląsku;także w Cieszyńskim;a u nas?ile punktów/przychodni ?ile dziennych szczepień?a miasto ma 90 tys.ludzi/przewaga starszych!//;łatwiej przez infolinię -też jest okazja- ale trzeba daleko dojeżdżać np.Sosnowiec czy Katowice….ale można ‘złapać” np.Brenną…..i przydzielają już terminy majowe dla roczników 1960…….efekt jest taki,że mieszkańcy Jastrzębia-chcąc sie zaszczepić-zapisują się w kilku miejscach co pozornie zwieksza liczbę oczekujących…….to nie zależy od władz centralnych-tylko samorządowych……które powinny zwiększać przepustowość…….bardzo dużo zależy od tego kto hetmani w danym miescie

 2. Stop obostrzeniom

  Tak, jestem za szczepieniami w LECLERC. Piękny budynek w samym centrum, wolny, tylko czeka …., a nie to jest prywatny teren. Było obiecywane: szczepienia dobrowolne, więc rząd niech nie tworzy tzw paszportów covidowych dla zaszczepionych, by mogli korzystać z wyjazdów turystycznych, imprez sportowych itp. rzeczy konstytucyjnie zagwarantowanych dla WSZYSTKICH obywateli.

 3. Ja się nei szczepię i mam to gdzieś. Szcególnie teraz kiedy wiem że do szczepionek użyto komórek abortowanych płodów.

  1. ale przecież nie ma przymusu…..i jest stanowisko episkopatu;dla mnie jako katolika-wiążące! i Papież też sie zaszczepił;a kto dokładnie wie do których szczepionek użyto komórek z aborcji?;przecież żaden koncern tego nie ujawni ,podobnie jak WHO kierowane przez marksistę z Etiopii;chyba,że jacyś’eksperci” z mediów społecznościowych…….ja znam ludzi,którzy oficjalnie nie wierzą w wirusa,pandemie uważają za bezprawne ograniczenie wolności;nawet protestowali w POchodzie w Rybniku …..i już są zaszczepieni…..tylko jeden już nie zdążył…

 4. Ludzie z Jastrzębia szczepią się w całym województwie ,Gliwice ,Katowice ,Ruda Śląska ,Żory i.t.d dlaczego tak jest ,dlaczego nie ma punktu żeby zaszczepić się w Jastrzębiu tutaj na miejscu ,jest tyle przychodni ,kłopoty zaczęły się od samego początku od zapisów ,czyja to jest wina ,ktoś słabo się stara i zapomina o mieszkańcach Jastrzębia ,dziadostwo było jest i będzie ,widać gołym okiem ,bogaci to tylko jesteśmy w śmieci które w workach leżą od jesieni przy ul .wielkopolskiej obok przychodni okulistycznej .
  Jestem ciekawa kiedy niebieskie wory śmieci znikną ,obok jest szkoła i przedszkole .

 5. Tak wogule to jest ściema z tymi szpitalami pozapełnianymi covidem jak by było ciężko w szpitalach to by przedszkoli nie otworzyli od poniedziałku

  1. Luk ty to jednak widać osioł jesteś. Zapraszam na oddziały covidowe u nas w szpitalu a nie wiadomo czy możesz się tam też nie znaleźć to wtedy otworzą ci się oczy i napiszesz relacje na ten temat.

 6. W przychodniach lenie nie przyjmują ludzi i zamiast szczepić tam to wymyślają jakieś budy na mieście. Lekarze pazerni prywatnie kasę doją a w przychodni teleporady lekarze stają się jak te hieny na kasę a już nie wspomnę o ich trafnych diagnozach szkoda nawet mi pisac

 7. W Jastrzębiu niema czym szczepić 30 szczepionek jest dostępne w chwili obecnej na całe Jastrzębie tak rządzi pani prezydent

 8. Panowie posłowie ruszcie sie nam potrzebna jest pomoc, jak potrzebowaliście naszych głosów to było was pełno z tymi szczepieniami w Jastrzębiu to jest masakra 90 tys ludzi bez pomocy, lekarze zaszczepieni i pozamykani, nie dobijesz sie do lekarza bez kasy, totalna zagłada, a nie covid.

 9. W Jastrzebiu jest straszny balagan ze szczepieniem Cowid, na ul.Wroclawskiej seniorzy czekaja po 3 miesiace i terminu szczepienia jeszcze nie znaja. Jastrzebianie musza jechac na szczepienia poza swoja miejscowosc, po calej Polsce. W Jastrzebiu otwieraja nowe punkty szczepien a szczepionek nie maja, nikt sie o nie nie stara. personel medyczny nudzi sie,wazne, ze pobieraja pieniadze.

  1. moi koledzy-rówiesnicy 70+ w woj,sląskim; ale w pow.zywieckim bielskim czy cieszyńskim już zaszczepieni i to po 2 razy;sąsiedzi ostatnio pojechali we 4-kę do Gliwic;sąsiadka zaszczepiła się w Brennej;oczywiście trzeba szukać,tefefonować;mieć czas i dowóz….ale gdzie indziej można……a Jastrzębie?ma OWN i teżnię;ale to nie wszystko;miasto w odwrocie…………

 10. DO DWÓCH NASZYCH POSŁÓW się zwracam.Zróbcie wreszcie coś ponad podziałami politycznymi aby w Jastrzębiu-Zdroju był łatwiejszy dostęp do szczepień. W jastrzębiu zaszczcepić się to marzenie ciętej głowy Zróbcie coś wreszcie dla swoich wyborców.

 11. Pomarańczowy kanur

  Jastrzębie jest szczepionkową pustynią na szarym końcu w województwie.Nawet we wsiach zabitych dechami na Mazowszu ludzie już dawno poszczepieni.

 12. No to szczepcie sie !!!! Raz dwa po czipioneczke !!!! Koktajlek z rteci i olowiu szybciutko glupoli zneutralizuje….. Myslalem ze ludzie sa mądrzejsi…. Ale coz… kiedy przeszli odmóżdżenie przy pomocy TVN-nów i innych…..

   1. s&d szczepionkowy terror

    Dersu na pewno jest zdrowy, za to ty niewierny Tomaszku błądzisz w odmętach medialnej propagandy.
    Dziś kolejny kwiatuszek rządzący wymyślili, poczytajcie sobie pomysły Jarka G., które prawdopodobnie chcą bezprawnie wprowadzić: “Tylko dla zaszczepionych, czyli ustawy norymberskie wicepremiera Gowina”.

 13. Ja powiem tak jeśli wypisujesz taki bzdury jeden z drugim to macie problem z głową więc olej szczepienie i do lasu won z dala od ludzi i tyle na temat

 14. mam 72 lata i juz mija 3 miesiace jak sie zapisalam na szczepienie cowidowe w Przychodni na ulicy Wroclawskiej i do tej pory nie otrzymalam zadnej informacji o terminie szczepienia.

  1. Moja mama 71 lat , tez tak sobie czekała .
   I czekałaby jeszcze dłużej . Zarejestrowała się na samym początku kiedy otwierali rejestracje szczepień . Ale rejestracja nie znaczy ze mamy już termin szczepienia . Musi Pani zadzwonić jeszcze raz na 989 . Jeszcze raz zarejestrować się i od razu ustalić termin ! Jeśli ma Pani taką możliwość to szukać nie tylko w Jastrzebiu . Konsultant poda Pani najbliższe miejsca dostępnych szczepionek .
   Mama już po szczepieniu w Rudzie śląskiej .
   Druga dawka początkiem maja już ustalony termin .
   Oni po prostu nie dzwonili bo na początku nie było szczepionek . Dlatego warto sprawy wsiąść w swoje ręce jeszcze raz .
   Pozdrawiam
   Trzeba mieć cierpliwym wybierając ten numer .

  2. W naszym mieście szczepienia leżą. Jedynie coś w szpitalu się dzieje.Tym ktoś powinien się zająć. Panowie Posłowie do roboty.

   1. Mnie to wisi bo się nie szczepie. Astra Zeneca gdzie pierwsza dawka jest z białka ludzkiego a druga z białka szympansa. Musiałbym na głowę upaść aby dać sobie takie coś wszczepic a jakie te szczepionki wywołają skutki uboczne

 15. Tylko ktoś mądry może wymyślić aby szczepić w hali widowiskowej, w namiotach itp. Jeszcze pozamykać przychodnie z lekarzami bo po co finansować obiekty medyczne skoro nic się w nich nie dzieje. A wiem, jak będzie można szczepić teleporadą to wtedy do Przychodni.

 16. A dlaczego nie w Przychodniach do których należymy od kilkunastu lat? Dlaczego nie w obecności lekarzy rodzinnych którzy posiadają nasze historie choroby?

  1. Jóźwa, masz 100% rację, wszystkie przychodnie powinny zaszczepić swoich pacjentów, a nie wymyślać dziwne miejsca do szczepień. Każda przychodnia ma gabinet zabiegowy,lekarzy ,zadeklarowanych pacjentów i nic więcej nie trzeba,no chyba tylko dobrych chęci!!!! Tych chęci na pewno zabrakło przychodni Honestus na Zofiowce,zabarykadowani w tym bunkrze mają swoich pacjentów w głębokim poszanowaniu!!!!!!

  1. Nigdzie żadnej aktualnej informacji kogo, czym i gdzie szczepią w Jastrzębiu, tylko jakieś stare info. Pani prezydent tylko rowery i psy w głowie.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Skup aut

Skup, złomowanie samochodów.
Gotówka i umowa od ręki.
Dojazd do klienta.
Wieloletnie doświadczenie i profesjonalizm.

Czytaj więcej »

Kancelaria Rachunkowa

Prowadzenie ksiąg rachunkowych,
podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
ryczałtu ewidencjowanego,
usług kadrowych,
sporządzanie deklaracji,
weryfikacja dokumentów.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny