“Zawiść i głupota na pierwszym miejscu…”

W cyklu „ludzie listy piszą” – proponujemy obrazek rodzajowy z jednego z jastrzębskich osiedli, który sprowokował autora do rozważań na temat ludzkiej natury…

„Byłem dzisiaj rano wyrzucić śmieci. W kontenerze, do którego wyrzucałem odpadki, zauważyłem około 80 filmów DVD z okładkami. Przecież można było zostawić filmy w reklamówce przed pojemnikiem, aby ktoś inny mógł je pooglądać. Ale nie, po co, niech sobie kupią! Można było oddać je do biblioteki miejskiej. Ale nie, po co?! Ludziom naprawdę już w du…e się przewraca! I jak nasz świat ma egzystować, jeśli zazdrość, zawiść i głupota jest na pierwszym miejscu? To tylko jeden przykład wyrzucania rzeczy jeszcze dobrych na śmieci. Bezmyślność ludzka nie zna granic” – kończy z przekąsem nasz Czytelnik.

Wpisy na temat ““Zawiść i głupota na pierwszym miejscu…””

 1. Tak jest głupota ludzka i bezczelność ludzka nie zna granic , jak ci było żal BEZCZELNY TYPIE trzeba było zanurkować do kontenera i powyciągać płyty DVD cobyś se mógł obejrzeć :-)))))

  1. Ty to od urodzenia bezczelny chyba byłeś masz złe geny przekazane. Po prostu ten pan zwrócił uwagę, ze mógł ktoś powiesić obok śmietnika bo ktoś mógłby skorzystać lae po co myśleć jak bezmózgowy mają się dobrze i patrzą tylko na swoje kinole nie zawsze ładne więc też nie mają na co patrzeć. Trochę ludzie pomyślcie też o innych a nie że to moje to nikt nie ma prawa już skorzystać lepiej w….lę do śmieci.

 2. Darek masz racje ja tez chciałam oddać meble nie dość ze za darmo to jeszcze jakby transport był znieść wnieść i co jeszcze może kurze powycierać i poukładać rzeczy ludzie są bezczelni

  1. A jak jeszcze stwierdzą jakieś uszkodzenia mebli które oddałeś za darmo to im zapłać za naprawę !!! Taki poje…chany ten polski naród.Niestety.

 3. Autor tego listu jest śmieszny jak chciał pooglądać to mógł sobie wyciągnąć z śmietnika i pooglądać a nie wylewać swoje żale pisząc jakiś daremny list do redakcji a może nie słyszał o internecie i o tym że można oglądać filmy bez wychodzenia z domu (i to za darmo i legalnie).
  Widać w Jastrzębiu są nadal ludzie którzy uważają że niewolno nic z domu wyrzucić tylko trzeba zbierać, zbierać, zbierać … , a potem czytasz na Jasnecie że sąsiedzi dzwonili na policje i straż bo z mieszkania sąsiada wydostają się szczury i fetor bo stał się zbieraczem i teraz trzeba podstawić 3 TIRY na odpady bo zbierał przez całe życie.
  A Ty kolego (z”8 piętra”) co tak jedziesz po górnikach i po tym że wyrzucają TV po barburce to proponuje jak widzisz na śmietniku dobry TV 70 CALI i zabieraj do domu( zarabiają pieniądze to niech je wydają tak się kręci gospodarka a z gospodarką idą nowe miejsca pracy i państwo się bogaci z podatków ale nie będę Ci tego tłumaczył bo i tak nie zrozumiesz). A jeżeli Ci żal d.pę ściska że górnicy mają premie coroczną to ja nie widzę problemu idź zatrudnij się na kopalni i też będziesz miał co roku barburkę ,14,węgiel, w końcu szkoły były dla wszystkich podobnie jak prawo do wyboru swojej własnej drogi zawodowej.

  1. do JA. O jakich ty szkołach piszesz. Większość tam bez szkół robi co najwyżej zawodówka. Naucz się analfabeto górniczy czytać ze zrozumieniem, ten z 8p. nie pisał,że na śmietniku są telewizory 70 cal telewizor. Pieniądze, to nie wszystko jeszcze trzeba mieć trochę w głowie oleju. Ty na Barbórkę zakup sobie słownik ortograficzny. Górnik nie napędza gospodarki, bo państwo do górników dopłaca do tony węgla a my podatnicy do waszych duzych emerytur. To jak by to policzyć, to więcej strat będzie niż zysku. Po drugie górnik przeżera wszytsko i zyje na kredyty. Kupują ale to wszytsko zadłuzone jest. Wielcy bossowie z długami i wielu z słomą w butach. To widać np. u mnie w 10 p. wieżowcu.
   Wielu nie miało na łapówki w kwocie już teraz 20 tys, aby na kopalnie się przyjąć. A drudzy maja honor aby sie nie szmacić w ten sposób i wolą zdobyć uczciwie pracę.

    1. Dżordż Lowerboj

     Kolejny się wypowiedział ,który w szkołę kamieniami rzucał, albo miał do niej pod górkę.

     Jest jeszcze możliwość, że często chorowałeś, przez co nie zdobyłeś odpowiedniego wykształcenia i tylko na koplanię przyjęli pod ziemię.

     Wyjdź czasem człowieku i wystaw gzieś głowę poza kopalnię. Wówczas się przekonasz, że życie bez górnictwa jest piękniejsze. Matka natura nie cierpi, pieniądze podatników nie są przejadane, a związki zawodowe to zwykła sitwa ze swoimi tłustymi kotami z ZZ, kręcącymi tylko swoje prywatne lody.

 4. A co to ”czytelnika” obchodzi kto co zrobi ze swoimi własnymi rzeczami że się tak pieni i bredzi o jakiejś ”głupocie i zawiści” ,to chyba sam o sobie stwierdził . Ktoś wyrzucił a że tobie sie przydadzą to sobie powyciągaj i oglądaj , giewno ci do tego , do lasu nie wyrzucił.

  1. Czysty ryl nie moje pieniądze to wyrzucam Dobrze jest dostawać pieniądze podatników ?
   Gdybyś uczciwie zarabiał pieniądze, to szanował byś wyrzucane rzeczy. Może biedniejszym od Ciebie by się przydały. Ale nie, wybieraj że śmieci, śmieszny i prymitywny facecik.

   1. Od kiedy do JSW płaci pieniędzmi podatników ??? Ty masz facet równo niepokolei w głowie. A ja nie jestem żadnym rylem a tobie też giewno do tego co ja robie ze swoimi rzeczami, mogę nawet na nie narobić. Co za chory naród ,masakra.

    1. Jak to kiedy. Przecież państwo dopłaca do nierentownych kopań i utrzymuje te kolosy jak równiez do tony węgla. My podatnicy do waszych emerytur dużych bo nieroby idą po 25 latach na emeryturę i pracują najkrócej w tym zawodzie w UE. Tam górnicy musza pracować dłuzej. Tu komuna się zatrzymała dalej. Mam nadzieję że przyjdzie ktoś z jajami i weźmie to towarzystwo za mordę i zrobi porządek tak jak Margaret Theater!

     1. Pytam się cepie od kiedy JSW płaci z pieniędzy podatników wyplaty górnikom!!!! Cwaniaku z toopy wzięty!!! I która kopalnia w JSW jest nierentowna i państwo do niej dopłaca bądź dopłacało!!! Tyle wiesz co zeżresz i wysrasz a mędzisz tu tylko po to żeby jątrzyć a wyszedłeś na głupka bo nim jesteś!!!!

    1. Dżordż Lowerboj

     Górnik, no nic, tylko górnik.

     Chociaż, nie, to byłaby obraza górnika, jakiego znam, jakim był mój tato. Honorowy, pracowity i uczciwy.

     A ten to zwykły ryl, który do górnictwa poszedł kiedyś, aby uniknąć wojska, a do innej pracy nie miał wykształcenia. Przyjmij moje kondolencje!

     1. teraz uczciwych i honorowych na kopalni to na palcach można policzyć a o tych pijusach z ZZ to już nie mówię. Lebry robią po 4 g, kiedyś górnik tyrał ciężko uczciwie. Chodzą ci młodzi w tych spodniach gnotojajach i wyglądaja jak pajace na sznurkach z barami szerszymi niż wagon kopalniany ale z móżdżkiem jak orzeszek. To samo w biurach ubiorą się pajace w te gajerki pedalskie które gniotą im ich klejnoty i graja pajacy. A na parcy się nie znają. Upadek człowieka ucvzciwego i pracowitego.

 5. Ja kiedyś chciałem dać zabawki za darmo markowe i nie zniszczone to jedna pani zaczęła wybrzydzać a takie a nie takie i wyrzucam teraz poprostu zamiast prosić kogoś żeby sobie wziął

 6. Górnicy za dużo w du…ch mają ciągle jak nie telewizory coar wiesze kupują i nowe rzeczy bo dostanie pustak Barbórkę i musi pokazac że kupił TV 70 cali ale de…le nie wiedzą że na takie telewizory to nawet nie ma odległości w domu. Tak to jest jak ludzi żyja kasą ale nie pomyslą że np. takie filmy ktoś mógłby obejrzeć bo nie stac go na kupienie.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Geodezja

Sporządzenie mapy do celów projektowych, aktualizacja mapy zasadniczej, inwentaryzacja powykonawcza budynków, przyłączy, wytyczenie budynków, podział nieruchomości.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny