Zbadaj się całkowicie za darmo

Fot. WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Rak jelita grubego uważany jest za jeden z bardziej podstępnych nowotworów, ponieważ rozwija się bardzo często zupełnie bezobjawowo. Realizowany w jastrzębskim szpitalu program Ministerstwa Zdrowia pozwala na wykonanie badań przesiewowych kolonoskopowych, a tym samym wczesne wykrycie zmian w obrębie jelita grubego.

Zanim rak jelita ostro zaatakuje, może upłynąć nawet dziesięć lat. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania kontrolne, pozwalają one bowiem wykryć nowotwór we wczesnym stadium, gdy są bardzo duże szanse na jego wyleczenie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju działa program Ministerstwo Zdrowia pod nazwą „Narodowy Program Zwalczenia Chorób Nowotworowych”.

Program daje możliwość wykonania badania kolonoskopii, które przede wszystkim ma za zadanie wczesne wykrycie zmian w obrębie jelita grubego oraz pobranie wycinków tych zmian do badania histopatologicznego. Do tej pory wykonaliśmy ponad 1500 badań w ramach tego projektu, natomiast tylko w tym roku zrealizowano już 317.

Jednak wciąż możemy więcej, są bowiem jeszcze miejsca, a terminy są bardzo krótkie. Niezależnie od tego gdzie mieszkasz (gdyż nie obowiązuje rejonizacja), możesz zadbać o swoje zdrowie i skorzystać z bezpłatnego badania.

W ramach tego programu, w naszym Szpitalu możesz wykonać to badanie jeżeli:
– jesteś w wieku pomiędzy 50 a 65 lat,
– gdy w rodzinie krewny I stopnia (rodzice, rodzeństwo dzieci) choruje bądź chorował na raka jelita grubego i jesteś w wieku 40-49 lat.

Jak wygląda takie badanie? Polega na ocenie błony śluzowej jelita, ewentualnym usunięciu niewielkich zmian, oraz pobraniu wycinków, można wykonać w znieczuleniu, w związku z tym jest bezbolesne.

Więcej informacji na temat realizacji badania uzyskasz dzwoniąc pod nr tel. 32 47 84 381

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry