Zbudują parking na boisku przy Granicznej?

Czy „miejscówka” przy ulicy Granicznej będzie straszyć „księżycowym krajobrazem” kolejne pokolenia jastrzębian? Dokładnie o to samo zapytała radna Angelika Garus-Kopertowska. Niestety, magistraccy urzędnicy szybko ostudzili zapał dociekliwej autorki pytania. Co usłyszała pani Angelika od wiceprezydenta Romana Foksowicza?

fot. archiwum

Czas płynie, a kolejne inwestycje czekają…

Komisja Gospodarki Komunalnej wnioskuje o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na 2022 rok z przeznaczeniem na: remont chodnika między ulicami Turystyczną i Zieloną, wykonanie koncpecji budowy parkingu na boisku przy ulicy Granicznej, doprowadzenie do stanu pierwotnego ulicy Truskawkowej, Bananowej, Malinowej i Jagodowej po wykonaniu kanalizacji deszczowej, budowę drogi ulicy Strażackiej i Stodoły w rejonie Ogrodu Działkowego „Irys”.

Z kolei radni Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość przedstawiają propozycję do uwzględnienia w projekcie budżetu, a mianowicie wymianę ogrodzenia wokół Przedszkola Publicznego nr 15 przy ulicy Szkolnej.

A propos, czy „miejscówka” przy ulicy Granicznej będzie straszyć „księżycowym krajobrazem” kolejne pokolenia jastrzębian? Dokładnie o to samo – już dwa lata temu – zapytała radna Angelika Garus-Kopertowska. „Ze względu na tworzenie w mieście przyjaznych przestrzeni, w imieniu mieszkańców zwracam się z prośbą o przedstawienie planów i terminów dotyczących zagospodarowania boiska oraz placu między boiskiem a parkingiem przy ulicy Granicznej” – czytaliśmy w interpelacji.

Niestety, magistraccy urzędnicy szybko ostudzili zapał dociekliwej radnej, odpowiadając ustami wiceprezydenta Romana Foksowicza: „Informuję, że w najbliższym czasie nie planuje się wprowadzania żadnych zmian na przedmiotowym terenie”.

I to by było na tyle, drodzy Czytelnicy.

  1. Teren wokół boiska w całości należy do miasta. Działka jest na tyle duża, że można na niej zaplanować zarówno tereny rekreacyjno-sportowe na poziomie boiska oraz parkingi poniżej garaży i w rejonie ROD. Wystarczy trochę dobrej chęci i zaangażowania ze strony Pani Prezydent Anny Hetman i jej urzędników aby po kilkunastu latach zaniedbań zagospodarować sensownie ostatnią tak dużą miejską parcelę. Jest to ostatni dzwonek aby Pani Prezydent i Radni spełnili swoje obietnice wyborcze i zachowali jakieś resztki honoru.

  2. Młodzi zamiast biegać za piłką muszą gdzieś parkować swoje 30 letnie”fury”przytargane z zachodu ,tylko dlaczego parking anie skwer z ławkami drzewkami itp

    1. Skwer z drzewkami ??? …….urzędnicy nie wiedzą co to są te “drzewka” i nie ma ich w planach. Jest tylko beton, beton i jeszcze raz beton !!

    1. Niestety ale to żadna strata już od dobrych 10lat życie na boiskach szkolnych zaczęło umierać …chociaż ja bym był za tym żeby zostawić i zawsze to jest jakieś miejsce gdzie można wyjść z psem 🙂 a w sezonie zimowym pewnie nie jedno dziecko zjeżdża tam ja sankach

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?