“Żelazny” rowerową inwestycją roku!

„Dopiero co zwyciężył w głosowaniu internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną, a już zdobywa kolejne wyróżnienie. Żelazny Szlak Rowerowy został rowerową inwestycją 2019/2020” – cieszą się w jastrzębskim magistracie.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

„Ta nagroda jest tym bardziej cenna, że została przyznana przez towarzystwa rowerowe i środowiska związane z dwoma kółkami. Miasto o nią nie aplikowało. To była zupełnie oddolna inicjatywa rowerzystów z Zagłębia i Metropolii Katowickiej. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego wyróżnienia” – mówi Jarosław Piechaczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej i Inwestycji i jednocześnie miejski oficer rowerowy.

„Rower Power” to pomysł Sosnowieckiego Stowarzyszenia Rowerowego i Rowerowych Katowic. Z ich inicjatywy przyznawane są coroczne nagrody oraz antynagrody – od środowisk rowerowych dla miast, gmin, urzędników, społeczników i organizacji.

Wyróżnienia przyznano w kategoriach: gmina przyjazna rowerzystom, rowerowa inwestycja roku, aktywista rowerowy i najlepszy oficer rowerowy.

„Ta nagroda świadczy o tym, że Żelazny Szlak Rowerowy, który tworzyliśmy wraz z pozostałymi czterema partnerami, jest produktem turystycznym, którego walory doceniają ludzie nie tylko z najbliższej okolicy, ale też z całego regionu. To oznacza, iż przyjęliśmy słuszną politykę tworzenia przemysłu czasu wolnego. Jego filarem będzie Żelazny Szlak Rowerowy, Park Zdrojowy i Łaźnia Moszczenica” – komentuje prezydent Anna Hetman. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

    1. Jak robią fotki to zawsze się dociśnie. Chociaż by kawałek pudełka potrzymać, albo kostkę brukową z piasku odgarnąć……fotka musi być.

  1. No nie. Żelazny szlak rowerowy jest tak świetny, że będę nim jeździł non stop i jarał się każdego dnia. Co wyjdę na rower będę na nim jeździł. Życzę żeby nagrody spływały częściej ku chwale Pani prezydent, imiennie Annie Hetman tak jak to na plakatach najczęściej widnieje.

  2. No jeszcze nie ma sceptyków i niezadowolonych troli? Aż dziw, że wszelkiej maści opluwacze zamilkli… Czekamy 😉
    Ja tam się cieszę, w końcu głosowałem na ŻSR. A Ci, którzy tak byli przeciwni i deklarowali, że “na złość mamie odmrożą uszy” i “wiedzą na co nie głosować”- dziękuję im pośrednio także… Chyba przyczynili się troszkę na rzecz ŻSR 😀

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?