Żelazny Szlak na prowadzeniu!

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Jeszcze tylko kilka dni potrwa głosowanie na nagrodę publiczności w konkursie na Najlepszą Przestrzeń Publiczną na Śląsku. Do tej pory prowadzi Żelazny Szlak Rowerowy, Dom Przyrodnika w Hażlachu i Miejski Dom Kultury w Sosnowcu.

Jak przypominają miejscy urzędnicy, Jastrzębie-Zdrój jest jedną z 25 gmin, które zgłosiły swoje obiekty. Poza Żelaznym Szlakiem Rowerowym jest to Szkoła Podstawowa nr 17. O tytuł najlepszej przestrzeni rywalizuje 31 obiektów na Śląsku.

Głosować można tutaj>>>

„Wśród uczestników głosowania rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe. Głosować można do końca sierpnia” – pada na koniec. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Trole działają. W mieścinie gdzie mieszka trochę ponad 2 tysiące ludzi (noworodki i wykluczeni informatycznie staruszkowie łącznie) ponad 800 osób zagłosowało na mało znanej stronie konkursu… Hmm, tja…

 2. Dżordż Lowerboj

  Skoro ten Żelazny Szlak Rowerowy jest taki wspaniały i wszyscy go znam zazdroszczą, to dlaczego inne miasta i gminy nie pójdą jastrzębskim tropem likwidując połączenia kolejowe i torowiska, żeby na ich miejscu powstało coś na kształt ŻSR?

  1. Słuszne spostrzeżenie. Bez sensu jest wynosić na piedestały nasze wykluczenie komunikacyjne. Nie wiem, czy wiecie, ale ta upadająca osada górnicza jest największym miastem w Europie bez kolejowego połączenia pasażerskiego. BRAWO!!!

  2. cyt: “…dlaczego inne miasta i gminy nie pójdą jastrzębskim tropem likwidując połączenia kolejowe i torowiska, żeby na ich miejscu powstało coś na kształt ŻSR?”
   Sam sobie potrafisz odpowiedzieć. Przecież nie zlikwidowano połączeń kolejowych DLA szlaku rowerowego.
   To powstało “na jego gruzach”, zamiast straszącego torowiska, nasypów.
   Żeby nie było spiny: po tym śladzie wykluczono ekonomiczną możliwość odbudowy linii kolejowej. Zresztą taka trasa nie miałaby sensu. Można zrobić turystyczną trasę kolejową do Katowic, Cieszyna, czy Wodzisławia okrężnymi trasami (jak to było), pytanie kto będzie z nich korzystał? Trasy turystyczne są dobre w Bieszczadach, nad morzem, czy na Mazurach. Tu potrzebujemy szybkich połączeń, a więc nie 5 stacyjek w Jastrzębiu jak było, bo od tego mamy czerwone autobusy miejskie.
   To, że reaktywuje się przestrzeń publiczną na jakiekolwiek, byle szczytne i użytkowe cele – powinno być docenione. Inaczej gównażeria i złomiarze dalej imprezowaliby na torowiskach, śmiecąc i urozmaicając krajobraz…

 3. Ciekawa końcówka… łeb w łeb…
  Głosujcie Jastrzymbioki i okoliczni cykliści, oraz nie tylko.
  Wygra ŻSR, to choć trochę promocji będzie, o którą tak niektórzy zabiegają…
  Ale nie będzie można powiedzieć, że jest tak źle…
  A tak będą mogły pojawić się wpisy: “I znowu Jastrzębie przegrało! Normalne! Tu wszystko przegrywa! Taki klimat. Wina Prezydentowej.”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis