Żelazny Szlak Rowerowy pod obserwacją

„Żelazny Szlak Rowerowy pod obserwacją. Bezpieczeństwa i porządku pilnuje mobilna kamera” – informują magistraccy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

Straż Miejska dysponuje zestawem bezprzewodowego systemu monitoringu wizyjnego. Urządzenie zostało zakupione w ramach realizacji transgranicznego projektu „Bezpieczeństwo bez granic – projekt współpracy Straży Miejskich z Jastrzębia-Zdroju, Karwiny i Hawierzowa”. Najnowsze zastosowanie kamera znalazła przy Żelaznym Szlaku Rowerowym.

Urządzenie posiada własne źródło zasilania i przy instalacji nie wymaga specjalistycznych projektów i pozwoleń. Umożliwia przesyłanie obrazu w oparciu o transmisję GSM/LTE. Możliwy jest podgląd obrazu, a operator ma możliwość kierowania nim. Mobilność systemu oraz łatwość montażu umożliwia wykorzystanie zestawu w dowolnym miejscu Żelaznego Szlaku Rowerowego. Nie jest to ostatni rejestrator, który w najbliższym czasie pojawi się w sąsiedztwie trasy.

„W ramach innego projektu (‘Żelazny Szlak Rowerowy – wsparcie EKOturystyki’) zamontowane będą kolejne dwie kamery. Wkrótce dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników takie urządzenia pojawią się również przy każdym miejscu odpoczynkowym na jastrzębskim odcinku szlaku” – powiedział Roman Foksowicz, zastępca prezydenta miasta. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

 1. Hejterze zawsze znajdą temat do opluwania. Nic się im nie podoba. Ja cieszę się bardzo i korzystam ze szlaku. A wandali karać!!!

  1. Może ty będziesz tym osłem który będzie da nazywał sprayem kamerki skoro wiesz i sugerujesz że tak może być zrobione więc uważaj bo cię namierzam

 2. Proponuję postawić szykany drogowe przy przejeździe przez ul. Wyzwolenia. Rzadko kto zatrzymuję się przed przejechaniem ulicy. Wielokrotnie byłem świadkiem takiego zachowania się rowerzystów. Takie barierki postawiono na końcu trasy w Zebrzydowicach, przy wjeździe na czwartorzędną drogę. Myślę, że osoby odpowiedzialne za szlak rowerowy nie będą czekać na wypadek.

  1. Człowieku teraz o tobie mogą wiedzieć wszystko takie srejsbuk wie o tobie wszystko A wiadomo że ludzie mają fejsbuki i dane i dane osób z którymi tam są wśród znajomych to wiedzą o was wszystko tak samo jak telefony są na podsłuchu

   1. Dżordż Lowerboj

    Ja tam nie mam i nigdy nie posiadałem żadnego konta w mediach społecznościowych.

    Więc można śmiało powiedzieć, że umarłem dla świata.

  2. Oko. Sam sobie zajrzyj,jeśli potrafisz. Jak masz jakąś propozycję jak walczyć z wandalami to pisz byle mądrze. Ot prorok …

 3. Kierowca Bombowca

  Czyli co? Koniec z Karynami i Januszami z młodymi Brajankami i Dżesikami chodzącymi pieszo całą familiadą po szlaku? Czy dalej będą się panoszyć i czepiać, że rowery po szlaku jeżdżą a nie po ulicy?

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny