Zero fikcji

Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza 26 listopada na spotkanie z Maciejem Moskwą uznanym polskim fotografem i dokumentalistą. W 2013 roku spędził prawie 40 dni w wyzwolonej spod władzy reżimu prezydenta Assada części kraju, zbierając wspólnie z Rafałem Grzenią materiał fotograficzny i reportażowy do albumu reporterskiego i książki o rewolucyjnej Syrii.
Spotkanie zogniskowane będzie wokół pracy reportera wojennego, kultury Syrii i codziennego życia jej mieszkańców.

Maciej Moskwa jest absolwentem Sopockich Szkół Fotografii i współzałożycielem kolektywu dokumentalistów TESTIGO. To dwukrotny laureat nagrody Gdańsk Press Photo w 2009 i 2011 roku. Finalista Grand Press Photo 2013 i Manuel RiveraOrtiz Foundation Grant. Z aparatem odwiedził 4 kontynenty przywożąc zdjęcia publikowane między innymi w Poznaj Świat, Gazecie Wyborczej, National Geographic Traveler, Tygodniku Powszechnym i miesięczniku Polska Zbrojna.

Na transmisję spotkania zapraszamy 26 listopada o godz. 18:00 na nasze profile na facebooku i YouTube.

Spotkanie organizowane w ramach projektu ZERO FIKCJI – spotkania z reportażem dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Carte Blanche

Usługi wykończeniowe,
gładzie, malowanie, kafelkowanie
sufity podwieszane, sufity napinane,
panele podłogowe i ścienne,
montaż drzwi i parapetów.
meble na wymiar.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny