Zieleń czy parking?

Zieleń za blokiem czy kolejny parking? Nie po raz pierwszy mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju musieli stanąć przed podobnym dylematem. Tym razem padło na lokatorów jednego z bloków przy ulicy Wielkopolskiej.

Tak było….

Przypomnijmy, jak pisaliśmy pół roku temu, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nowa” poinformowała lokatorów bloku 105 przy ulicy Wielkopolskiej, że „rozpoczyna się procedurę związaną z wydaniem zezwolenia na usunięcie 12 drzew oraz 340 m kw. krzewów rosnących na Państwa nieruchomości”. Zapytaliśmy, co o tej sprawie myślą sami zainteresowani? Nasi rozmówcy wskazywali na problem dojazdu straży pożarnej, jeśli w tym miejscu powstanie parking. I rzecz ich zdaniem najważniejsza, czyli zieleń, zbawienna zieleń, dobrostan dla wszystkich, którzy chcą uniknąć scenariusza, w którym Jastrzębie-Zdrój stanie się betonowym sarkofagiem.

…a tak jest teraz…

No cóż, jak widać na załączonym obrazku, wynik konsultacji był najprawdopodobniej korzystny dla zwolenników wybudowania w tym miejscu parkingu. Dobrze to czy źle? Niech każdy z Was, drodzy Czytelnicy, sam odpowie sobie na to pytanie.

  1. No i po co tu się wypowiadać i bić pianę ?. Ludzie zainteresowani się wypowiedzieli, zdecydowali i koniec, kropka.

  2. A może niech autor tego artykułu odezwie się i napisze co chciał osiągnąć tym artykułem. Może niech napisze gdzie mieszka (dom czy blok) i gdzie parkuję swoje auto lub auta? Niech napisze co naprawdę myśli o tym co napisał. Takich ludzi którzy namącą i się schowają w internecie są na kopy. Zdjacie z artykułu pokazuje teren w czasie budowy. Logicznie więc nie może być zielono. Wystarczy popatrzeć na parkingi koło szkoły nr 9. Tam też niedawno budowano parkingi.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis