Zieleń za blokiem czy kolejny parking?

Zieleń za blokiem czy kolejny parking? Nie po raz pierwszy mieszkańcy muszą stanąć przed podobnym dylematem. Tym razem padło na lokatorów jednego z bloków przy ulicy Wielkopolskiej. Według naszej wiedzy, do ich skrzynek trafił już protest w tej sprawie. Co wybiorą: drzewa czy miejsca postojowe?

fot. To tu ma powstać nowy parking…

„Informujemy mieszkańców budynku przy ul. Wielkopolskiej 2-16, że z uwagi na planowana inwestycję – budowę parkingu – od dnia 06.07.2021 r. rozpoczyna się procedurę związaną z wydaniem zezwolenia na usunięcie 12 drzew oraz 340 m kw. krzewów rosnących na Państwa nieruchomości. W związku z powyższym, zainteresowani mogą do dnia 06.08.2021 r. wypowiedzieć się w sprawie usunięcia w/w drzew w Administracji Osiedlowej przy ul. Wielkopolskiej 21, tel. 32 47 12 133” – komunikat tej treści, sygnowany przez SM „Nowa”, mogli przeczytać mieszkańcy bloku 105 przy ulicy Wielkopolskiej.

Jak argumentują niektórzy lokatorzy, teren za blokiem jest najprawdopodobniej własnością wszystkich, którzy wykupili mieszkania. Nasi rozmówcy wskazują także na problem dojazdu straży pożarnej, jeśli w tym miejscu powstanie parking. I rzecz ich zdaniem najważniejsza – zieleń, zbawienna zieleń, dobrostan dla wszystkich, którzy chcą uniknąć scenariusza, w którym Jastrzębie-Zdrój stanie się betonowym sarkofagiem.

  1. A może by tak straż miejska ruszyła dupy i sprzątnęła z parkingów samochody stanowiące według przepisów niebezpieczeństwo czyt. wraki. Przy 109 stoi jeden, dzieci się w nim bawią, bezdomni śpią i palą, na jarze Mercedes bez szyby – to samo. Osiedle bym przeleciał i przynajmniej 10 wyciagne na złom, no ale straż musiałaby popracować.

  2. To zwykłe barbarzyństwo jest.
    Po to żeby Brajany i Dżesiki miały jeszcze bliżej bryke i nie musieli tyle chodzić.
    A tak poważnie temperatura nad betonowym parkingiem jest o kilkadziesiąt stopni wyższa od tej która panuje na terenie trawiastym.

  3. jak dla mnie poroniony pomysł od razu napiszę tak jak już brać się za parking to 3 piętrowy aby weszło na nim 150aut to ma jakiś sens co wy chcecie zrobić na 50 aut max jak tego nikt nie odczuje i dalej będzie problem bo rodzina zaraz kupi kolejne auto tu ratują tylko piętrowe parkingi obudźcie się ludzie wyznaczyć teren pod zabudowę miejsce docelowe a jak będzie miał za daleko przejść się 300m to jego problem i walić mandatami za niszczenie chodników krawężników i zieleni kasa zaraz znajdzie się a ludzie zaczną szanować bo taki typ pojedzie zagranice to dobre 1km auto dalej zostawi i nie narzeka a tutaj todo mieszkania jak by mógł to by zaparkował pozdrawiam

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?