Zima czy lato, Fujak na podium

Zuzanna Fujak z tatą Pawłem; fot. Facebook (arch.)

Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak udanie rozpoczęła sezon letnich przygotowań do zimowych startów, zdobywając kolejno pierwsze i drugie miejsce w nartorolkowych zawodach Marwe Cup, czyli Pucharze Polski w tej dyscyplinie. Jastrzębianka reprezentująca NKS Trójwieś Istebna najpierw wywalczyła złoto w crossie na Kubalonce, a następnie srebro w biegu na dochodzenie techniką dowolną w Istebnej.

Na Kubalonce nasza narciarka wykręciła czas 15 minut i 42 sekund, pozostawiając w tyle wszystkie rywalki w kategorii juniorek młodszych. Druga na mecie Kamila Idziniak straciła do jastrzębianki 16 sekund, zaś trzecia Anna Probosz – ponad dwie minuty.

Z kolei w Istebnej Fujak (czas 15:39.4) musiała uznać wyższość jedynie reprezentantki miejscowego MKS-u Martyny Michałek, która okazała się lepsza o… 0.4 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się Probosz, a na czwartym – Idziniak.

Oznacza to, że nasza zawodniczka prowadzi obecnie w cyklu nartorolkowego Pucharu Polski i jako liderka przystąpi do dalszej rywalizacji, która odbywać się będzie we wrześniu na trasach Jeleniej Góry, Jasienicy i Bystrej.

Źródło: Polski Związek Narciarski

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kalendarz Kibica

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?