„Zima znów nas nie zaskoczy!”

„Zima znów nas nie zaskoczy!” – zapewniają miejscy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

27 ciągników z pługami i rozrzutnikami, 8 koparko-ładowarek, 8 koparko-spycharek, 12 pługo-piaskarko-solarek, 17 mikrociągników z pługami i rozrzutnikami do chodników i deptaków – to tylko niektóre sprzęty, którymi dysponują firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem naszego miasta.

„Początek zimowej aury dał o sobie znać już kilka dni temu. Silniki wszystkich sprzętów są już niemal rozgrzane i gotowe do pracy. Wykonawcy zaopatrzyli się także w niezbędne materiały na pierwsze tygodnie zimy. Zabezpieczone zostało 865 ton soli, 320 ton piasku i 18m3 solanki. Posiadając tak specjalistyczne sprzęty i zaopatrzenie zimowe, poślizg czasowy wykonawcom nie grozi” – deklarują w jastrzębskim magistracie.

Jak dowiadujemy się, w pierwszej kolejności odśnieżane będą ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi o wysokim natężeniu ruchu drogowego, trasy komunikacji publicznej oraz deptaki, schody i przystanki komunikacji publicznej.

W budżecie przewidziano na utrzymanie zimowe 2022/2023 kwotę 3 189 480 zł. Sezon zimowy obejmuje 4 miesiące – od grudnia do marca. Faktyczny koszt utrzymania zimowego zależny będzie od ilości dni, w których prowadzone będą prace związane z odśnieżaniem i usuwaniem gołoledzi.

Miasto zostało podzielone na 15 kwartałów, a koordynatorem utrzymania zimowego jest Straż Miejska. Zastrzeżenia związane z „Akcją Zima” mogą być zgłaszane do koordynatora akcji dzwoniąc pod numer: 32 478 52 90 lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej: 32 47 85 195. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Chcesz skomentować ten tekst? Publikowane będą tylko komentarze bezpośrednio odnoszące się do tej treści

  1. Odśnieżanie musi być, ale te ilości soli jak wywalą na jezdnie i chodniki to na wiosnę trzeba przystąpić do odtworzenia zieleni. Tu nie chodzi o czyjeś buty czy opony ale o środowisko w którym żyjemy. Są normy dot. posypywania solą, ale kto ma to przestrzegać? – nie wiem czy w UM ktoś ma wiedzę na ten temat.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry