„Zima znów nas nie zaskoczy!”

„Zima znów nas nie zaskoczy!” – zapewniają miejscy urzędnicy.

fot. UM Jastrzębie-Zdrój

27 ciągników z pługami i rozrzutnikami, 8 koparko-ładowarek, 8 koparko-spycharek, 12 pługo-piaskarko-solarek, 17 mikrociągników z pługami i rozrzutnikami do chodników i deptaków – to tylko niektóre sprzęty, którymi dysponują firmy zajmujące się zimowym utrzymaniem naszego miasta.

„Początek zimowej aury dał o sobie znać już kilka dni temu. Silniki wszystkich sprzętów są już niemal rozgrzane i gotowe do pracy. Wykonawcy zaopatrzyli się także w niezbędne materiały na pierwsze tygodnie zimy. Zabezpieczone zostało 865 ton soli, 320 ton piasku i 18m3 solanki. Posiadając tak specjalistyczne sprzęty i zaopatrzenie zimowe, poślizg czasowy wykonawcom nie grozi” – deklarują w jastrzębskim magistracie.

Jak dowiadujemy się, w pierwszej kolejności odśnieżane będą ulice, chodniki, ścieżki rowerowe, parkingi o wysokim natężeniu ruchu drogowego, trasy komunikacji publicznej oraz deptaki, schody i przystanki komunikacji publicznej.

W budżecie przewidziano na utrzymanie zimowe 2022/2023 kwotę 3 189 480 zł. Sezon zimowy obejmuje 4 miesiące – od grudnia do marca. Faktyczny koszt utrzymania zimowego zależny będzie od ilości dni, w których prowadzone będą prace związane z odśnieżaniem i usuwaniem gołoledzi.

Miasto zostało podzielone na 15 kwartałów, a koordynatorem utrzymania zimowego jest Straż Miejska. Zastrzeżenia związane z „Akcją Zima” mogą być zgłaszane do koordynatora akcji dzwoniąc pod numer: 32 478 52 90 lub do Wydziału Gospodarki Komunalnej: 32 47 85 195. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Chcesz skomentować ten tekst? Publikowane będą tylko komentarze bezpośrednio odnoszące się do tej treści

 1. Znów jak będą już odśnieżać ulice to będą jeżdzić jeden za drugim.Wiem, nie wszędzie i od razu odśnieżą ale jak już odśniezone i posypane to po co jeżdzić niepotrzebnie i z podniesionymi do góry pługami i tak kilkanaście razy na dzień na mojej ulicy.Nie rozumiem tego .A zima i tak zaskoczy wszystkich nie tylko służby ale i kierowców jak co roku i nie tylko w Jastrzębiu.

 2. Nie kompromisujcie się!!!

  Wy barany!!! Nas zima nie zaskoczy ale te niedołężne służby zaskoczy i jak zwykle wyjadą dopiero wtedy jak śnieg przestanie padać, jak pół miasta będzie zakorkowane z powodu szklanki na drodze i jak będzie kilkanaście stłuczek z tego powodu!!! Tak jest co roku w Jastrzębiu a wy będziecie mi bredzić że was zima nie zaskoczy niedołegi pier…..!!!!!

  1. Brawo Ty ale Rysiek ma inne Zdanie na 100% autobusem jeździ albo żona go wozi , ale Rysiek i tak myśli że jest debeściak opony zmienił na zimowe i dalej auto garażuje ,aby do wiosny

  1. Trochę wiary w Boga, naukę i szkolnictwo, a będziesz mógł napisać: wierzę.
   Chyba, że już za późno…
   A kolega @kompromisujący się powinien wiedzieć, że służby w całym kraju zaczynają odśnieżać, jak przestaje padać. Miasto to nie autostrada, gdzie pługi jeżdżą non stop. No i trzeba było wcześniej pomyśleć o oponkach zimowych, i nauce jazdy na śliskiej nawierzchni…
   Dokładnie to, co pisze @Jan

   1. Ty to masz zryty beret, szkoda nawet wdawać się w jakąkolwiek polemikę. O oponach zimowych pomyśleć? A co mam założone na felgach zimową porą, letnie? Jak by ci opony zimowe pomogły na szklance na jezdni. Pod śliską górę też umiejętnościami technicznymi i twoją ” nauką jazdy” pojedziesz? Szkoda słów na twoje brednie.Poza tym pytał się ciebie ktoś o twoje chore zdanie?

    1. Nie pisz z tym baranem rysiek ma coś z głową… rysiek ty pacanie a jakby śnieg padał 2 tyg non stop to też mają nie odśnieżać i czekać jak przestanie sypać

     1. Jak chcesz coś napisać w temacie, to proponuję zapoznać się z zasadami (standardami) zimowego utrzymania dróg, zanim coś „palniesz” jak dzik w baobab, @agnieszko.
      Poza tym: agnieszka już tu nie mieszka 😀

    2. To dlaczego teraz dopiero nagle kolejki ludzi w wozidłach do wulkanizatorów celem wymiany kapci na zimowe?
     Kalendarzy nie mają? Początek listopada, jak jedziecie świecić na groby, to już powinniście mieć zimowe kapcie na felgach. Zawsze pierwszy śnieg, czy przymrozki to oznacza kolejki do wulkanizatorów. Dlaczego?
     A jak nie znasz różnicy jazdy na śniegu w letnich i zimowych, to lepiej się nie wypowiadaj.
     „Szklankę” na jezdni zaś się posypuje solą lub piaskiem. Innej rady nie ma. No jeszcze odwilż 😉
     Ale tu mowa o śniegu na drodze, świeżym śniegu…
     A dlaczego zawsze początek okresu opadów śniegu to żniwa blacharzy i warsztatów?
     Nie widzisz związku? Potem, z czasem nagle ludzie jakoś sobie przypominają, że zimą, że na śniegu, to trzeba trochę ostrożniej, wcześniej zwalniać silnikiem, lżejsza prawa noga, szybkość dostosowana do warunków, bez szaleństwa i popisów swoją 20-letnią be-emką.
     No i tobie też nikt nie kazał komentować 😉 panie „poryty”

      1. „…Publikowane będą tylko komentarze bezpośrednio odnoszące się do tej treści” – brawa admin za konsekwencję. Mojego wpisu, że nie odpowiadam anonimom na „zaczepki” nie puścił.
       @Poryty… no szkoda cię… ale przynajmniej potrafisz się podpisać swoim imieniem/stanem umysłu 😀

       1. Jak widać nawet nie potrafisz odróżnić podpisania się od odnosienia się bezpośrednio do ciebie ty mądralo z toopy wzięty. Takiego mądrego udajesz a taki jesteś młot.

        1. Podpisuj się tak dalej „@Poryty łbie”.
         Nawet nie wiesz, że tam jest miejsce na podpis imienia/ksywki/nazwy własnej.
         Skoro tak wybrałeś… No cóż. Ja podpisuję się „Rysiek”, ty „poryty łbie”. Szkoda mi cię… w sumie 🙂
         Jak dobrze się przyjrzysz, to zauważysz w tym miejscu napis „Name*”. Spytaj umiejących języki inne niż nienawiści i bluzg, to ci przetłumaczą o co chodzi z tym „Name*” 🙂

         Jak większość tu, to sami malkontenci i pyskacze. Opluć, obrazić, zwyzywać… Wszystko na NIE i ŹLE.
         Przywykłem, że na merytoryczną dyskusję to jednak nie tutaj szukać. Taki serwis, tacy ludzie…

         1. Twoja „merytoryczna dyskusja” polega na pisaniu bzdur że aż ziemniaki gniją w piwnicy bez żadnego realnego pokrycia w rzeczywistości. W Tworkach sobie dyskutuj twoimi argumentami, tam cię na pewno zrozumieją.

   2. Rysiu Ty / małpkokompromisująca / autem pewnie jeździsz po jezdniach miejski Jastrzębia Zdroju podkreślam, w niedzielę a co do wieży to Babel

   3. Autobusy i samochody ciężarowe które stoją, jak to miało miejsce w zeszłym roku, bo nie mogą wyjechać po oblodzonej ulicy Cieszyńskiej pod górę tez mają sobie założyć opony zimowe a kierowcy mają się od ciebie młocie uczyć jeździć ?

 3. Dlaczego miałaby nas zaskoczyć. Zaczęło padać, co nie oznacza, że czas zacząć oczyszczanie miasta ze śniegu. Ale oznacza, że użytkownicy dróg muszą zachować ostrożność podczas jazdy. W naszym pagórkowatym mieście często się zdarza, że pojawią się odcinki zamrożonych ulic. Czasami kilkudziesięcio metrowe. Niewidoczne, nie dające się zauważyć. Szkoda, że głupcy za kierownicą nie wiedzą o tym. Są pewni, że mogą szaleć.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry