„Złodziejaszki” ze Skate Parku

fot. pixabay

W kwietniu została skradziona hulajnoga i rower BMX wraz z saszetką rowerową, w której znajdowały się dokumenty oraz pieniądze. Kradzieży dokonano na terenie Skate Parku na ulicy Turystycznej. Właściciele pozostawili swoją własność na kilka chwil bez zabezpieczenia. Uzyskana informacja, gdzie może znajdować się rower i hulajnoga, potwierdziły się. Skradzione rzeczy zostały odzyskane. „Złodziejaszkami” okazali się 11- oraz 14-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju. O losie chłopców zdecyduje sąd rodzinny.

„Z obserwacji policjantów wynika, że jednoślady giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych, balkonów lub innych łatwo dostępnych miejsc. Zazwyczaj są to kradzieże przypadkowe, gdzie złodzieje wykorzystują okazję pozostawienia roweru na tak zwaną chwilę bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. Przypadki kradzieży w ubiegłych latach odnotowywane były także w piwnicach czy garażach. Aby ustrzec się takich zdarzeń i w dużym stopniu ograniczyć ich ryzyko, należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu swojego roweru” – przypominają jastrzębscy stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Kiedyś mojej siostrzenicy ukradly hulajnoge w sklepie zostawila przy kasie. Nagranie ekspedientka zabezpieczyła bo policja nawet przyjechać nie chciała. Kobieta wróciła po kilku tygodniach znów . Wtedy dopiero jak ekspedientka ja złapała to policja przyjechała. A złodziejka ja myślałam że to synka chulajnoga. A jak ukradła to była z dzieckiem

  2. To rodzice nie zauważyli że w domu jest rower czy hulajnoga???? Skoro jej nie kupili to w takim razie gdzie 11 latek ją zdobył.
    Wszystko rozpoczyna się w domu….

  3. Po pierwsze nauczka na całe życie że nie zostawia się ani nawet na chwilę takich rzeczy a druga sprawa to już młody narybek rośnie złodziei I to takie właśnie wychowanie rodziców zapewne którzy na wszystko takim pozwalają

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry