Znieważył i musiał przeprosić

fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

26 stycznia 2022 roku na stronach internetowych pojawił się artykuł o działaniach jastrzębskich mundurowych. Stróże prawa, przy pomocy sklepowych monitoringów, kontrolowali wtedy przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Osoby niestosujące się do obowiązujących zaleceń, widoczne w oku kamery, były legitymowane przez patrole znajdujące się na terenie galerii. Wszystko po to, aby zweryfikować, czy klienci korzystają z maseczek.

Informacja o przeprowadzonych działaniach pojawiła się na portalach społecznościowych. Na jednym z nich została opatrzona wulgarnym komentarzem skierowanym pod adresem policjanta widocznego na zdjęciu, który realizował swoje zadania. Po ustaleniach i zebraniu materiału dowodowego – w tym zabezpieczeniu pisemnej wypowiedzi – policjanci podjęli dalsze czynności w kierunku znieważenia funkcjonariusza publicznego – w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Jest to przestępstwo, za które grozi kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Ostatecznie zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na to, aby przedstawić 37-letniemu mężczyźnie opisany powyżej zarzut. Mężczyzna będzie musiał także zapłacić grzywnę oraz został zobowiązany do przeprosin stróża prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Poniżej tekst przeprosin:

Kliknij i powiększ

  1. Biedny policjant miał pewnie przez to koszmary nocne i włączył mu się zespół nie spokojnych nóg i to pewnie dla tego xddd Kogo oni biorą do tej policji – słabych odpornych psychicznie ludzi.

  2. Brawo Policja ❤️Nie dajcie się oczerniać ! Jak jakiś mąż, kochanek, konkubent będzie bił swoją żonę, kochankę czy konkubinę Pomożecie więc niech spierd… Ludzie o płytkim myśleniu i oczernianiu służb mundurowych , takich powinniście weryfikować i karać.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis