Co?! Zniknie co najmniej połowa kopalni?

Na początku tygodnia związkowcy rozesłali do posłów Prawa i Sprawiedliwości list otwarty. Podpisany pod nim szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek zarzucił rządowi Mateusza Morawieckiego między innymi, że „zamierza bezkrytycznie realizować katastrofalną politykę klimatyczną Unii Europejskiej, choć obiecywał coś dokładnie przeciwnego”.

O całej sprawie pisze portal nettg.pl.

Związkowy działacz przypomniał, że według porozumienia ze stroną społeczną z września ubiegłego roku większość kopalń ma być likwidowana w połowie lat 30-tych, a część miałaby funkcjonować do 2049 roku.

„W jaki sposób, skoro dziś udział węgla w produkcji energii to około 70 procent, w tym z węgla kamiennego to około 45 procent, z rynku ciepłowniczego węgiel ma być całkowicie wyeliminowany, a według rządowego PEP 2040 udział węgla w produkcji energii w 2030 roku spadnie do 27 procent?” – zapytał lider Sierpnia 80.

Jego zdaniem oznacza to, że do 2030 roku zostanie zlikwidowana co najmniej połowa polskich kopalń, a w 2040 roku potrzeby energetyczne zabezpieczy w całości kopalnia Bogdanka.

„Komu więc sprzedawać będą węgiel kopalnie, które mają fedrować do 2049 roku? Nikomu, bo dawno ich już nie będzie. To Wasz rząd przyjmuje ten PEP. To Wasz rząd bezkrytycznie realizuje zabójczą politykę klimatyczną UE. To Wasz rząd podejmuje sprzeczne z interesem kraju decyzje, takie jak ta o odstąpieniu od budowy bloku węglowego w Ostrołęce. To Wasz rząd sprowadza na górnictwo i energetykę katastrofę, a na Śląsk prawdziwą zagładę” – zwrócił się do posłów PiS Bogusław Ziętek. (źródło: nettg.pl)

  1. Przyjdzie czas że zostaną pozamykane kopalnie w Polsce ,otwarte zostaną w Niemczech ,związki zawodowe wywalić za bramę ,niech się utrzymują ze składek a oni zarabiają jak by pracowali na dole ,więc knują aby stołki przy dupie nie odpadły ,kopalnie prywatne w Czechach zostały pozamykane czyj to wymysł Uni ,liczy się tylko gospodarka i rozwój państw silnych tj.Niemiec .

  2. Edek z fabryki kredek

    Jak wyjdziemy z tej durnej uni to sie zacznie wszystko oplacac i nie bedzie nic szkodzic taka sraczke z mozdow zrobila wam ta wasza Europa debil debila debilem pogania ot oblicze terazniejszej Polski

  3. Zlikwidować te kopalnie!!!!!!!!! Nie można dokłądać do nierobów!!!!!!!!!! Jak facet pracuje na dźwigach tam mu nie zmiejszają ilości godzin pracy pot po dupie leci czasem mdleją ale p[racują a nie lenie górnicy co pracują 3-4 g.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry