Znowu oszuści grasują po Jastrzębiu

Do kilku prób oszustwa doszło wczoraj, 9 lutego, w Jastrzębiu-Zdroju. W pierwszym przypadku do 75-letniej mieszkanki – na numer telefonu stacjonarnego – zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Poinformował ją, że jej dowód osobisty został właśnie odnaleziony, ale kobieta przerwała rozmowę i powiedziała, iż idzie sprawdzić, czy ma w torebce dokument, wtedy rozmówca przerwał połączenie.

Z kolei do 68-latki zadzwonił mężczyzna przedstawiając się za policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji i poinformował, że jej dowód osobisty został podrobiony, a sprawa skierowana do prokuratury. Kobieta rozłączyła się i zadzwoniła na numer 112.

Na koniec 77-latek na swoim telefonie komórkowym odebrał połączenie od osoby, która podawała się za windykatora z banku. Dzwoniący zapytał, czy mężczyzna dokonał przelewu na podane dane. Dodał także, że w celu dokończenia czynności do mieszkania zgłosi się policjant. Gdy o określonej godzinie nie przybył rzekomy funkcjonariusz, jastrzębianin zorientował się, iż była to próba oszustwa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

  1. Swoją drogą skąd emerytki mają tyle kasy, niektóre na wnuczka czy policianta potraciły, po 80, 90 tys., a ludzie nie mają aby kupić mieszkanie bez kredytu.

  2. A do mnie przyszła wiadomość, że zalegam za gaz 27 zł. i mam natychmiast uregulować, tylko, że ja nikomu nie jestem nic winna.

    1. a żeby to tylko raz mi przyszedł sms o dopłacie kilkunastu groszy do paczki. w celu dokończenia transakcji masz wejść na link żeby dokonać wpłaty a potem wyczyszczą ci konto. zaraz kasuje i blokuje takie numery.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry