Zrobili lockdown “Wiedźminowi”

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokazali nam w piątkowy wieczór, jak solidnym dysponują potencjałem. Podopieczni Roberta Kalabera pomiędzy 35. a 40. minutą zagrali na poziomie, który dosłownie zaorał ekipę Podhala Nowy Targ, uważaną wszak za drużyną zdolną do walki o medale. Rezultatu 7:1 (1:0, 5:0, 1:1) mało kto miał prawo się spodziewać, tym bardziej, że jastrzębianie przy okazji pognębili świetnego golkipera popularnych “Szarotek”, Przemysława Odrobnego, nazywanego przez kibiców “Wiedźminem”.

W pierwszej tercji oglądaliśmy tylko jedną bramkę, która była dziełem Kamila Wróbla. Wnuk Eugeniusza i syn Zbigniewa (dawnych napastników GKS Jastrzębie) przeciął strzał z dystansu Marka Hovorki i tym zaskoczył “Wiedźmina”. Jednak koszmar Odrobnego miał dopiero nadejść za sprawą kapitalnej postawy naszych zawodników w drugiej tercji.

Strzelaninę rozpoczął Maris Jass, który podwyższył wynik na 2:0 uderzeniem spod niebieskiej. W 35. minucie padły dwie kolejne bramki – najpierw również z dystansu uderzył Dominik Paś, a chwilę potem najazd Martina Kasperlika wykończył Mateusz Bryk. Gdy nieco ponad sto sekund później płaskim strzałem pogrążył “Wiedźmina” Marek Hovorka, reprezentacyjny golkiper powiedział “pas” i został zastąpiony przez Pawła Bizuba. Ten cieszył się z czystego konta całe… 55 sekund, po których na 6:0 podwyższył rezultat Roman Rac.

Trzecia tercja odbyła się, bo… musiała się odbyć. Zadowoleni z prowadzenia gospodarze skupili się na spokojnym dograniu zawodów, a goście starali się zdobyć przynajmniej honorową bramkę, co udało im się w 51. minucie. Tę “zniewagę” JKH GKS zmył cztery minuty później, gdy Bizuba piękną akcją pognębił 20-letni Kamil Wałęga.

Na dwie kolejki przed półmetkiem fazy zasadniczej JKH GKS Jastrzębie jest wiceliderem tabeli. I można tylko żałować, że takich spektakli jak ten piątkowy nie mogą na żywo oglądać kibice…

13 listopada 2020, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie – Tauron Podhale Nowy Targ 7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
7:1 Wałęga (Górny, Paś) 55:45

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (od 40:01 Marek) – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Klimiczek, Kostek, Wróbel, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Urbanowicz – Michałowski, Gimiński, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.