Związkowcy piszą do Kaczyńskiego

Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ „Solidarnoscć”, Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Federacja Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., Związek Zawodowy „Kadra” Pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. wystosowały wspólny list otwaty do prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Związkowcy napisali mi.in.:

„Szanowny Panie Prezesie,

W związku z utrzymującym się od ponad dwóch lat, destabilizującym naszą spółkę — Jastrzębską Spółkę Węglową nadzorem właścicielskim ze strony Ministerstwa Energii oraz jego następcy prawnego — Ministerstwa Aktywów Państwowych, zwracamy się do Pana z prośbą o zainteresowanie się sytuacją JSW. Dalsze utrzymywanie takiego stanu, które przejawia się w ciągłych zmianach członków zarządu w JSW, brakiem dialogu ze stroną społeczną naszej spółki przez osoby pełniące funkcję nadzoru nad sektorem górnictwa, brakiem zaangażowania osób z Ministerstwa Aktywów Państwowych w proces transformacji sektora górnictwa — może doprowadzić do niepokoju społecznego w naszym regionie.

Od kilku miesięcy prowadzimy rozmowy z zarządem JSW, wysyłamy liczne pisma do Ministerstwa Aktywów Państwowych oraz Premiera Morawieckiego, w zakresie sytuacji naszej spółki oraz jej przyszłości i niestety nie otrzymujemy żadnych odpowiedzi, oprócz jednego pisma, o żenująco niskim poziomie merytorycznym, które nie odpowiada na żadne nasze kwestie„.

Wpisy na temat “Związkowcy piszą do Kaczyńskiego”

  1. obywatel górnik

    Ja napiszę do Kaczyńskiego list na ZZ aby wysłałą tam kontrole i aby ZZ wyszły za bramę i nie maciły i nie układały się tak jak im wygodnie. Wstyd mi za takie ZZ to już nie sa związki tylko układy i układziki a do tego ile nieuczciwości Hańba!

  2. Kto wam wybiera ludzi do zarządu ,nie martwcie się związkowcy o ludzi z zarządu bo nie jesteście lepsi ,bronicie swoich stołków kosztem górników ,wy powinniście mieć biura za bramą kopalni a pensje ze składek członkowskich .

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry