1. Krytykować to każdy głupek potrafi.To są procesy długoterminowe a my jesteśmy w trendzie spadkowym.W zasadzie to początek to ma w decyzji Polaków o przystąpieniu do Unii Europejskiej ,otwarciu granic ,ale również w wyczerpywaniu złóż węgla i zamykaniu kopalń. Spowodowało to masową emigrację za granicę i wyjazd zwłaszcza ludzi młodych. Można to zilustrować prostym wykresem .To nie tylko wina zarządzających tym miastem, ale i samych Jastrzębian.Tak czytając te komentarze to można odnieść wrażenie ,że niewielu jest tu związanych emocjonalnie z tym miastem.Większość, to chyba tylko czeka na okazję, aby stąd czmychnąć.Z Żorami nie mamy co się porównywać, bo Żory mają lepszą lokalizację i dużo płaskich terenów inwestycyjnych.Poza tym co to za problem przeprowadzić sie do Żor,przecież to o rzut beretem.Żaden duży inwestor też raczej tu nie przyjdzie bo mają lepsze miejsca.Ja myślę ,że Jastrzębianie sami muszą wziąć sprawy w swoje ręce a nie czekać aż urzędy sprowadzą,albo wybudują tu fabryki (można się nie doczekać). Rolą zarządzających jest zwolnienie z podatków tych ,którzy zakładają swoje biznesy.Miasto na pewno ma swoje atuty,inne wcale nie są lepsze.

  2. Miasto Jastrzębie Zdrój się raczej zwija.Tu nie dzieje się kompletnie nic.Strefa ekonomiczna od lat stoi pusta.Żadnych znaczących inwestycji w mieście się nie wykonuje.Fajnie że w końcu rusza temat wiaduktu bo to ważne żeby główna droga w mieście była przejezdna.Mogliby w końcu zagospodarować ten teren z chaszczami za MC Donaldem i coś fajnego tam zrobić.Super jakby powstał nowy stadion z terenem rekreacyjnym w Moszczenicy.Czekamy na pojawienie się jakiś firm w naszej strefie.Ciekawe jak zakończy się temat kolei w Jastrzębiu.To miasto ma potencjał ale mamy słabiutkie władze miasta już od kilkunastu lat.Szkoda że JSW i miasto razem ze sobą nie współpracują,jakieś wspólne pomysły i inwestycje.

    1. Porównując Jastrzębie do np. Żor, gdzie tam strefa gospodarcza bardzo się rozwinęła, stwarzając nowe miejsca pracy, to Jastrzębie pada na pysk. Jak do 2049 mają pozamykać wszystkie kopalnie a w Jastrzębiu nie stworzy się alternatywnych miejsc pracy to lepiej zawczasu stąd uciekać bo strach będzie wyjść na miasto.

    2. Do Wojtek.Chłopie to jest wiocha i tu nic dobrego nie będzie.Kazy młody zdolny tu nie powraca,to miasto umiera a inwestorów tu nie bedzie.

  3. Rene.Niestety Jastrzębie nie rozwija się.Brak pracy dla kobiet .zero przemysłu za wyjątkiem kopalń.Pusta galeria chluba naszego miasta.Ciemne ulice bo oszczędza się na energii a idąc na ranną zmianę czy nocna to trzeba z latarką gonić.porażka.Cofamy się ,a jak kopalnie podupadną to to bedzie wymarłe miasto

  4. Każdy widział jak wygląda Prypeć na Ukrainie takie też będzie nasze ukochane miasteczko Jastrzębie. Zostaną biegające psy i może emeryci ale co tam nas już nie będzie a inni po nas niech sie martwią Chwała elicie rządzącej .

  5. Jastrzębie tu nigdy się nie rozwijało normalnie. Brak od dekad prawdziwego gospodarza który wie co w trawie piszczy. Nasz obecny prezydent tylko się lansuje w mediach inwestuje w ten urząd kase byle by oni mieli lepiej niż mysląc o naszych mieszkańcach scieżki rowerowe i own to nie wszystko zakładów brak nowych tylko kopalnie a dla młodych brak perspektyw. Typowo sypialnia jak przystało z nazwy szkoda tu marnować czas i liczenie na poprawę że coś się tu zmieni korupcja i biurokracja oczywiscie jest w każdych miastach ale inne miasta jak Żory Rybnik bardziej myślą do przodu po prostu gospodarz musi mieć wizje na teraz co zamierza robić a nie nasz prezydent obiecuje kolej strefę ekonomiczną a tylko marnowanie kasy na spotkania i zbędne makiety które niesą w stu procentach realizowane dużo musiałbym tu mówić ale całym sercem jestem za tym miastem bo się tam wychowałem ale jesli nic ten urząd niebedzie robił w kierunku inwestycji i pozyskiwaniu inwestorów to miasto zostanie opustoszałe względnie młodych ludzi z braku perspektyw życiowych.

    1. Oczywiście, UM się rozwija. Wkrótce urzędnicy obsiada nowy budynek. Całość kosztuje miliony. Basenu nie da się wybudować, bo za drogi. Nowy budynek urzędniczy i muzeum mieszkańcom nic nie dadzą. To miasto zdycha.

Twój wpis

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
Poprzedni
Następny