Dzięki temu dokumentowi ściągniemy inwestorów?

fot. pixabay

„Po 15 latach przyjęliśmy nowe studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla miasta Jastrzębie-Zdrój. To dokument, dzięki któremu wielu jastrzębian będzie mogło wybudować wymarzony dom, a który nam otwiera między innymi możliwość zaoferowania nowych terenów potencjalnym inwestorom. To najważniejsza uchwała tej kadencji, a także najważniejszy dokument dla rozwoju naszego miasta. Cieszę się, że po 4 latach intensywnej pracy i współpracy, także z mieszkańcami, bo to ich wnioski analizowaliśmy, udało się przyjąć nowe studium. Nie jest to dokument, który do końca nas satysfakcjonuje, ale jest to na pewno duży krok naprzód w rozwoju Jastrzębia-Zdroju” – ocenia prezydent Anna Hetman.

Przypomnijmy, że studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego ostatni raz uchwalane było w 2005 roku, a następnie aktualizowane w 2007.

„To urealniony dokument, przy opracowaniu którego braliśmy pod uwagę głosy potencjalnych inwestorów, przedsiębiorców i mieszkańców. Dołożyliśmy wszelkich starań, by dotrzeć do mieszkańców z informacją o planowanej zmianie w studium, czego efektem jest złożenie prawie 2400 wniosków” – dodaje pani prezydent.

Dzięki nowemu studium aż o 83,71 procent wzrastają tereny pod zabudowę mieszkaniową, które jastrzębianom dają możliwość budowania jeszcze większej ilości domów jednorodzinnych. O ponad 18,5 procent więcej terenów niż w poprzednim studium miasto przeznaczyło na budowę budynków wielorodzinnych. Ponadto w nowym studium aż o ponad 42 procent wzrosła liczba terenów produkcyjno-usługowych.

„Tu najistotniejsza zmiana dotyczy tak zwanego Ławczoka na granicy z Żorami od strony strefy. To naturalne przedłużenie rozwijającej się już strefy jastrzębsko-żorskiej” – tłumaczy Anna Hetman.

Zaś z myślą o mikro i małych przedsiębiorcach, miasto zwiększyło tereny, które mogą być zagospodarowane na cele mieszkalno-usługowe. W tym przypadku mówimy o wzroście aż o ponad 36 procent. O 55 procent wzrasta z kolei powierzchnia pod tereny potrzebne, aby kontynuować eksploatację górniczą.

W sumie w pracach nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego przeanalizowano aż 2389 wniosków. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “Dzięki temu dokumentowi ściągniemy inwestorów?”

  1. Tu trzeba natychmiast działać bo coraz więcej osób wyjeżdża z tego miasta za “chlebem”. Miasto w praktycznie żaden sposób nieprzygotowane aby zaoferować pracę za normalne pieniądze oprócz kopalni. A tak młodzi muszą wyjeżdżać do Czech i się przed nimi poniżać w fabrykach.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?