Prawie 4 miliony dla jastrzębskiego szpitala

Prawie 4 mln zł – to kwota, jaką jastrzębski szpital otrzymał na inwestycje. Zdecydowana większość tych środków, bo 2,8 mln zł, pochodzi z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, ponad 1,1 mln zł dołożyły władze województwa, sam szpital wyasygnował na ten cel 72 tys. zł. Tym samym placówka została zaliczona do elitarnego grona zaledwie kilku śląskich szpitali, które zostały objęte wsparciem inwestycyjnym.

fot. WSS Nr 2

„19 mln zł, które trafiło do szpitali z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, pozwoli jeszcze bardziej wzmocnić placówki w trudnym czasie walki z pandemią. Troska o pacjentów to troska o rozwój infrastruktury medycznej, dlatego konieczne są inwestycje” – podsumował marszałek Jakub Chełstowski.

„To poważne wsparcie finansowe dla szpitala, ukierunkowane przede wszystkim na poprawę warunków pobytu pacjentów w Oddziale Neurochirurgii. Należy podkreślić, że ten oddział świadczy usługi na najwyższym możliwym poziomie i bardzo prężnie się rozwija. Jestem wdzięczny posłowi Grzegorzowi Matusiakowi oraz zarządowi województwa śląskiego, na czele którego stoi marszałek Jakub Chełstowski, za wsparcie i pomoc w realizacji naszych planów inwestycyjnych” – podkreślił Robert Rychel, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

„Pozyskane środki pieniężne są niezbędne i bardzo ważne dla oddziału ze względu na fakt wykonania gruntownego i kompleksowego remontu, przede wszystkim po to, aby zwiększyć komfort pobytu pacjentów” – oświadczył lekarz zarządzający Tomasz Wysokiński.

„Dzięki dofinansowaniu, oprócz poprawy warunków pobytu pacjentów poprawi się bezpieczeństwo i komfort pracy całego personelu medycznego” – powiedziała pielęgniarka oddziałowa Jolanta Karakuła.

„Te środki pozwolą na dalszy rozwój technologiczny szpitala, a to bezpośrednio będzie miało wpływ na jakość usług medycznych, czyli komfort i poziom leczenia pacjentów – nie tylko z Jastrzębia-Zdroju, ale całego regionu” – zauważył poseł Grzegorz Matusiak.

Procedura związana z rozpoczęciem robót budowlanych będzie wdrożona najszybciej jak to możliwie. Jak zapewniają władze szpitala, prace zostaną zorganizowanie w taki sposób, aby możliwie w najmniejszym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie Oddziału Neurochirurgii. (źródło: WSS Nr 2)

  1. Żenada. Wczoraj moja córka uderyła się w ręke u koleżanki. Napuchła. Oczywiście w tym szpitalu żaden chirurg nie chciał nas przyjąć, skierowali nas do szpitala na Krasickiego. Tam dostać się, to jak do bunkra. Godzina była 20. Stamtąd skierowano nas do Rybnika, do szpitala w Orzepowicach. A tam ludzie z dzićmi z całego regionu. Wróciłyśmy stamtąd do domu o 2:30 w nocy. Jak mi ktoś powie, że nasza służba zdrowia jest the best, a lekarze bez zarzutu, to chyba zastrzelę.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?