Za miesiąc pojedziemy nowym rondem!

„Już niedługo będzie można przejechać rondem na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicami Graniczną i Północną” – cieszą się w jastrzębskim magistracie.

fot. Marek Wróbel

„Skrzyżowanie zostanie otwarte najprawdopodobniej na przełomie października i listopada, jednak dokładny termin uzależniony jest od warunków atmosferycznych. Rondem będzie można przejechać jeszcze przed oficjalnym odbiorem inwestycji. Ma to na celu poprawę drożności ruchu samochodowego w mieście” – dowiadujemy się.

Przypomnijmy, że rondo będzie miało średnicę aż 28 metrów, co czyni je jednym z największych w mieście. Będzie to równocześnie pierwsze w Jastrzębiu-Zdroju rondo turbinowe, czyli konstrukcja, która automatycznie naprowadzi kierowcę na odpowiedni zjazd z ronda. Jednym słowem, nie można po nim jeździć naokoło, ponieważ wymusza ono zjazd, zapewniając płynniejszy ruch pojazdów. Wraz z budową ronda, wszystkie drogi najazdowe uzyskają nową nawierzchnię – łącznie 600 metrów – a także wyposażone zostaną w przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe. (źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

  1. Obserwuję te budowane rondo na bieżąco, jak i ten most – denerwuje mnie to, że jak jest sobota czy niedziela to nikogo tam z tych nieszczęsnych robotników tam nie ma. Z takimi firmami nigdy bym nie zawierał żadnej umowy więcej.

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
PSE
Trudny kompromis