„Zwracajcie uwagę na motocyklistów!”

We wtorek, 29 września, policjanci z jastrzębskiej „drogówki” przeprowadzili działania pod kryptonimem „Rowerem bezpiecznie do celu”. Akcja trwała w godzinach od 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 10 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie działań mundurowi skontrolowali 44 pojazdy – samochody, motorowery i rowery. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa właśnie tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

„Jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania” – zauważają stróże prawa (fot. pixabay)

Jak pokazała jedna z kontroli, pojazdy poruszające się po jastrzębskich drogach, a właściwie ich stan techniczny, pozostawiają wiele do życzenia. Można powiedzieć, że kierująca motorowerem miała wiele na sumieniu. Szybko wyszło na jaw, iż kobieta nie przerejestrowała zakupionego pojazdu w wyznaczonym terminie, motorower, którym się poruszała, nie posiadał aktualnych badań technicznych pojazdu oraz została ujawniona nieprawidłowość we wskazaniu licznika.

„Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów i spoglądali w lusterko. Z kolei kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności przypominamy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości. Dodajmy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania” – zauważają stróże prawa. (źródło: KMP Jastrzębie-Zdrój)

Wpisy na temat “„Zwracajcie uwagę na motocyklistów!””

  1. Kierowca bombowca

    Niech lepiej motocykliści uważają na samochody bo jeździcie jak barany i myślicie ze jesteście nieśmiertelni droga to nie tor wyścigowy

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry