Czechy: Złota Tąta, srebrna Onysk

Jagoda Tąta na złotym stopniu podium, fot. KJ Koka

W sobotę w Teplicach odbył się zorganizowany przez Czeski Związek Judo międzynarodowy turniej juniorów i juniorów młodszych. W zawodach oglądaliśmy w akcji trzy reprezentantki Klubu Judo Koka: juniorkę Jagodę Tątę (63 kg) oraz juniorki młodsze Oliwię Onysk (44 kg) oraz Oliwię Kutyłę (57 kg). Co istotne, pierwsza z wymienionych zawodniczek zdobyła złoty medal, natomiast druga z nich wywalczyła srebro!

W kategorii juniorek do 63 kg Jagoda Tąta okazała się lepsza od Zuzanny Łogoźnej, Aleksandry Sokołowskiej i trzech reprezentantek Czech. Z kolei wśród juniorek młodszych Oliwia Onysk musiała uznać wyższość jedynie Holenderki Very Wandel, pozostawiajac w pokonanym polu cztery Czeszki. Natomiast poza strefą medalową znalazła się tym razem Oliwia Kutyła, która została sklasyfikowana na piątej pozycji w swojej kategorii, ex-aequo z Terezą Vaclavkovą z Banika Ostrawa.

Warto dodać, że zawody w Teplicach pierwotnie miały mieć rangę Pucharu Europy, ale ostatecznie zostały zorganizowane w nieco okrojonym składzie jako International Tournament Teplice U18 & U21.

Jak informuje trener Mateusz Klimek, teraz przed naszymi młodymi judokami zawody Pucharu Polski w Piasecznie i Poznaniu.

Źródło: Facebook / KJ Koka, csju.cz/