Zagrożenia nieletnich

W Szkole Podstawowej nr 15 im. Marii Konopnickiej w Jastrzębiu-Zdroju odbyło się spotkanie z uczniami. Najstarsi przedstawiciele szkoły gościli u siebie kom. Anetę Zacharjasz, która poza kwestiami bezpieczeństwa, poruszyła istotne tematy, jakim jest odpowiedzialność prawna nieletnich, cyberzagrożenia, profilaktyka antydopalaczowa i antynarkotykowa.

Rozbój, wymuszenie rozbójnicze, kradzież, naruszenie nietykalności cielesnej, groźby karalne — to tylko część pojęć, których znaczenie omówiono na dzisiejszych prelekcjach. Wszystko po to, aby uświadomić uczniom, że wraz z upływem lat, zaczynają prawnie odpowiadać za popełnione czyny. Prowadząca spotkanie policjantka opowiedziała uczniom, jakie występki najczęściej popełniają młodzi ludzie. Policjantka przestrzegła przed uleganiem namowom koleżanek, czy kolegów, którzy zachęcają np. do kradzieży kosmetyków czy słodyczy ze sklepów. Uświadomiła młodzieży, że finał tej pozornie niewinnej „zabawy” najczęściej nie jest przyjemny i kończy się w komendzie.

Poruszone zostały także kwestie bezpieczeństwa oraz zagadnienia związane z profilaktyką antydopalaczową, antynarkotykową oraz hejtem. Omówiono cyberzagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Na zakończenie był czas na zadawanie pytań.

Wpisy na temat “Zagrożenia nieletnich”

Twój wpis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przewiń do góry
radiator
Idzie zima. Czy przetrwamy i wystarczy nam pieniędzy?