Balkony na Pomorskiej i Warmińskiej

Prezes Zarządu SM “JAS-MOS” Piotr Szereda

Wracamy do tematu zabudowy balkonów przez SM „JAS-MOS” na blokach przy ul. Pomorskiej i Warmińskiej. Panie prezesie, czy będą balkony w budynkach przy ul. Pomorskiej i Warmińskiej?

Można powiedzieć, że tym roku będziemy rozpoczynać tę inwestycję. Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „JAS-MOS” w odpowiedzi na wnioski mieszkańców ul. Pomorskiej i Warmińskiej podjął przygotowania do stworzenia takiej możliwości dobudowy balkonów. W pierwszej kolejności Zarząd wysłał do lokatorów informacje z szacowanymi kosztami kompleksowej dobudowy balkonów do ich budynków. Koszty te pokrywane będą ze środków podwyższonego funduszu remontowego części wspólnej nieruchomości oraz stworzonego dodatkowo funduszu celowego.

Jak zareagowali lokatorzy na tą propozycję?

W drugiej kolejności zostało przeprowadzone ankietowanie. Udział w ankietowaniu wzięło ponad 50% lokali. Jednak, aby spełnić warunek rozpoczęcia tej inwestycji, wymagane było uzyskanie co najmniej 55% pozytywnych opinii. Taki wymóg spełniły tylko dwa budynki. Warmińska 44-56, która uzyskała pozytywny wynik w wysokości 57,1% oraz Pomorska 59-71 , która uzyskała pozytywny wynik w wysokości 56,2%.

Czy ankietowaliście państwo wszystkie budynki?

Oczywiście, że tak. W ankietowaniu brali udział lokatorzy, w sumie z 10 budynków, a oddało wypełnionych ankiet ponad 50% lokali. Przypominamy, że jednym z warunków przystąpienia do tej inwestycji jest zgoda na wykonanie i sfinansowanie tego zamierzenia, wyrażona przez co najmniej 55 % użytkowników lokali w danym budynku.

Co dalej?

W tym roku podejmujemy prace związane z projektowaniem, przeprowadzeniem przetargu oraz podpisaniem umów z lokatorami, którzy wyrazili gotowość na zabudowę balkonu. Inwestycja na tych budynkach zostanie zrealizowana w 2022 roku.

Czy pozostali lokatorzy na pozostałych budynkach mogą liczyć też na swoje balkony?

Oczywiście, że na kolejnych budynkach będzie można podjąć taką inwestycję. Jeżeli lokatorzy z tych budynków złożą swój wniosek. Zarząd po otrzymaniu wniosku po raz kolejny może pod koniec tego roku przeprowadzić ankietę. Gdy spółdzielnia uzyska pozytywną opinię lokatorów, tak jak w przypadku budynków przy ul. Pomorskiej 59-71 i Warmińskiej 44-56, to podejmiemy się realizacji tego zadnia.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiałem z Piotrem Szeredą – prezesem Zarządu SM „JAS-MOS”

(materiał sponsorowany)

Foto Druk

Wykonujemy zdjęcia do wszystkich typów dokumentów, pakiet zawiera wydruk i wersję elektroniczną. Zdjęcia natychmiastowe drukujemy do formatu 20×30. …

Czytaj więcej »

Badania prenatalne

Badania Prenatalne NFZ.
Wyliczenie ryzyka możliwości
wystąpienia chorób genetycznych,
wykluczenie wad rozwojowych płodu,
potwierdzenie dobrostanu płodu.

Czytaj więcej »
Przewiń do góry
Poprzedni
Następny